son haberler

CHP’li Maral, “Gündem Belirleyici Olacağız”

Yayınlanma Tarihi: 6 Ocak 2018 okunma

CHP’li Maral, “Gündem Belirleyici Olacağız”
Siyaset
0

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ünye İlçe Başkanı İsa Maral, “hedefimiz 2019’da iktidar olmaktır. Ünye ve Türkiye’de iktidar olmak ilk hedefimiz ardından Ünye’de şehre karşı işlenen suçlarla mücadele edeceğiz” dedi.

Aralık ayında yapılan genel kurulun ardından göreve seçilen ve yönetimde görev dağılımını gerçekleştiren Cumhuriyet Halk Partisi Ünye İlçe Başkanı İsa Maral Ünye’de görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Yönetim kurulu üyelerinin de bulunduğu toplantıda Maral gündeme ve CHP’nin 2019′ hedeflerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“Chp’den Başka Parti Yok”

CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral, Demokrasiyi uygulayan  ve içselleştiren tek parti olarak Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu belirterek; “ Yaklaşık 1 ay önce bir kongremiz oldu. İlçe kongresinde de partimizin asıl sahibi olan üyeler ve delegeler bizleri bu yönetime uygun gördü. Parti içerisinde bizim bir yarışımız oldu. Biz baştan beri geçmiş yönetimde dahil olmak üzere bu işin kazananının Cumhuriyet Halk Parti’si olmasıydı. Bunu da birlik ve beraberlik içerisinde kongremizi tamamladık. Diğer partilerden ayrı olarak Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partisinden başka kendi içinden olsun Türkiye’de olsun demokrasiyi içselleştiren veya uygulamaya çalışan başka bir ikinci parti yok.” dedi.

Partilerin kongre dönemlerini de değerlendiren Maral, CHP’nin kendi içinde uyguladığı demokratik yarışın iç karışıklık olarak  algılandığını ifade ederek açıklamalarına şu şekilde devam etti; “İktidar Partisi’ne baktığımız zaman en küçük ilçeye varıncaya kadar adaylar neredeyse partinin genel başkanı tarafından işaret ediliyor. Eğer yasa gereği adaylık konusunda ısrar edenler olursa da kongreler erteleniyor. Ertelendikten sonra da bir atama ile iş başına geliyorlar. Bu anlamda bizim kendi içimizde uyguladığımız demokratik yarış bazen parti içi karışıklık olarak da anlaşılıyor. Bunun böyle olmadığını diğer partilerin bir meşruiyeti sorgulanan bir uygulama ile yöneticilerin seçilmesi aslında onlarda daha büyük bir karışıklık yaratıyor. İlçemizde, Ordumuzda ve bütün Türkiye çapında mahallelerden başlayarak bir seçim süreci sonucu 3-4 Şubat tarihlerinde Ankara’da 36. Olağan kongremizi de yapacağız. Bundan sonra ise önümüzde çok çetin bir dönem başlayacak.”

“CHP Türkiye’nin yeniden kurucu unsuru olacaktır”

Önümüzdeki 2 yıl içerisinde Türkiye’nin yeniden  kurulacağını söyleyen Maral, CHP’nin Türkiye’nin kurucu unsuru olacağını belirtti; “Önümüzdeki 2 yıl içerisinde Türkiye yeniden kurulacak. Türkiye açısından başarılı olmaya mecburuz. Bu yeniden kurulma şekli biz istiyoruz ki bizim düşüncelerimiz doğrultusunda ve Türkiye’yi ileriye götürecek şekilde bir kurulma olsun. 21. Yüzyılda yalnızca siyasi partiler değil demokratik kitle örgütleri ve insanlarında içine katıldığı neredeyse doğrudan demokrasi şeklidir. Bunu kuracak olan Partide CHP’dir. Cumhuriyet Hal Parti’si önümüzdeki iki yıl içerisinde ve ondan sonraki süreçte Türkiye’nin kurtuluş savaşı süresinde olduğu gibi yeniden kurucu unsuru olacaktır. Bu konuda bizim kadrolarımızda, programımızda bütün hazırlıklarımız tam.”

 “Önümüzdeki dönem hepimizin faal olduğu bir dönem olacak”

Seçim dönemine girerken faal bir şekilde hareket edeceklerini belirten Başkan Maral, seçim çalışmaları konusunda ise Ünye basını ile çalışacaklarını vurguladı; “Bunları yaparken tabi ki sesimizi duyurmaya çalışacağız. Kampanyalarımız olacak.   Sesimizi duyurmanın çeşitli yöntemleri var. Birebir evleri, mahalleleri gezeceğiz. Bütün bunları yapıyormuş gibi olmayacağız. Bunları yapacağız. Bunları yaparken de vatandaş nezdinde bunları aktaracak kaynaklar olarak basın mensuplarımız ile de yakın çalışmak istiyoruz. Önümüzdeki dönem hepimizin faal olduğu bir dönem olacak.”

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.