son haberler

İYİ Parti Ünye’de Start Verdi

Yayınlanma Tarihi: 24 Aralık 2017 okunma

İYİ Parti Ünye’de Start Verdi
Siyaset
0

Meral Akşener Genel Başkanlığında kurulan İYİ Parti Ünye’de kurucu üyeleriyle tanışma toplantısı düzenledi.

Yaklaşık 150 üyenin katıldığı programda dikkat çeken isimler de yer aldı. Milliyetçi Hareket Partisi’nden seçilerek dört dönem İkizce Belediye Başkanlığı yapan Birol Kaygı eşi ve annesi ile programa katılırken, son dönem Ak Parti’den seçilerek Tekkiraz’da Belediye Başkanlığı ve istifa etmeden önce Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yapan Necdet Yılmaz, Milliyetçi Hareket Partisi’nde bir dönem ilçe Başkanlığı yapan ve partiden ihraç edilen Faruk Korkmaz ve yine Milliyetçi Hareket Partisi’nde bir dönem İlçe Başkanlığı yapan ve halen Ünye Belediye Meclis Üyesi olan Murat Çıraklı da yer aldı.

Kahvaltılı programda söz alan İlçe Başkanı İrfan Demir, “Neden İyi Parti? Sorusunu kurucu üyelere sorarak mikrofon uzattı. Programa katılan üyeler duygularını ve İyi Parti hakkındaki düşüncelerini açıkladı.

Üyelerin kendisini tanıtmasının ardından konuşma yapan İyi Parti Ünye İlçe Başkanı İrfan Demir, İyi Parti’nin Türkiye’ye iyi geleceğine inandıklarını, her dönem iyi insanların çıktığı Türkiye’de Meral Akşener’in de iyi bir niyetle yola çıktığını söyledi.

Başkan İrfan Demir konuşmasında, adaletin olmadığına, zulme, gençlerin işsizliğine, kadınların yaşam hakkının elinden alınmaya çalışılmasına ve tarafsız ve adil yargının olmadığının altını çizerek, bu olumsuzluklara son vermek için İyi Parti’yle iyi bir amaç için yola çıktıklarının vurgusunu yaptı.

Ünye’den başlayacak bu oluşumla Türkiye’yi saracak bu hareketin eleştiriye açık, farklılıklara saygı duyan, üreten ve ekonomiye yön veren bir anlayışı benimsediğini belirtti.
Eğitimin de 11 yıl temel eğitim zorunluluğu getirilerek, eskiden olduğu gibi sistemli bir şekilde devamlılığını sağlayacaklarını da belirten İrfan Demir, 40 yaş üstü okur-yazar olmayan kadınlara 5 yıl içerisinde okuma-yazma öğretileceğini hedefleyerek, seviyenin %100’e çıkarılmasını hedeflediklerini de belirtti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını yeniden güçlendirmek için T.C. pasaportunun itibarını hak ettiği itibara kavuşturacaklarını söyleyen Demir, diğer parti tüzüklerinden farklı olarak, partiye üye olmak isteyeceklerin kadına şiddet uygulamış ve hatta affa uğramış olsalar dahi bu kişilerin kesinlikle İyi Parti’ye mensup olamayacağını vurgulayarak, “kapımızdan bile geçemezler” dedi.
İrfan Demir konuşmasına, hedefimiz sürdürülebilir bir refah ve huzur ortamı yakalamış, “Mutlu Türk Milleti, Güçlü Türk Devleti.!!” Sloganıyla son verdi.

İyi Parti Ünye İlçe Yönetim Kurulu Üye Listesi Şöyle;
İRFAN DEMİR
NURAY SAVAŞ
BERKAY TORUNOĞLU
ÖMER GÜRSOY
EMİNE AHSEN ORAL
YILMAZ TEPE
REFİK KAYALI
EMİN GÖRGÜN
ALİ ERDEM
ADALET ŞİMŞEK
OSMAN KARAGÖZ
HARUN TAVLI
VEDAT KESKİN
ÖZAY YILDIRAN
İLKER HELVACIOĞLU
MEHMET MISIR
ŞENGÜL AĞCA
AVNİ AÇIKGÖZ
MUSTAFA EMRAH YILMAZ
MEHMET TÜREDİ
AHMET BIYIKOĞLU
NURAY BAŞ
ZİYA KÖKSAL
HURİYE VEYİSOĞLU
BÜNYAMİN ELOĞLU
HÜSEYİN KAHRAMAN YILDIRIM
BAKİYE DEMİRCAN
YAKUP SAYIN
YAVUZ HAKKI GÜMÜŞ
MUAMMER TÜRKMEN
ALİ CİVELEK
TÜRKAN BİNEKTAŞI
FERHAT TURA
HULKİ DERYAOĞLU
ALİ ARSLAN
AYHAN PEKER
HAYATİ KÜLÜNK
KEMAL AYDIN
EMİNE OKÇU
YÜKSEL ŞAHİN
MUSTAFA CINKIL
GÖKHAN TAŞ
CEVAT KAYIM
HASAN KIRAN
İSMAİL DEMİRCİ
SEMRA YEĞİN
MUSTAFA TRABZON
SLEYMAN BAŞARAN
SERHAT ÖKTEN
RESUL EKREM EFİL
AYNUR ZOROĞLU
MELEHAT YÜCEL
SÜLEYMAN KOÇOĞLU
ERDOĞAN EMEK
HAKAN YILMAZ
ÖMER ŞENER
NURİ ÇAKIR
MUSTAFA OCAK
HAVVA CİVELEK
MURAT ARSLAN
HULUSİ ERGÜL
ZEKİYE ERDEM
DAVUT YILMAZ
TARIK KARAMAN
MEVLÜT BAKIRCI

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.