son haberler

İyi Partililer İftar Sofrasında Buluştu

Yayınlanma Tarihi: 12 Haziran 2018 okunma

İyi Partililer İftar Sofrasında Buluştu
Siyaset
0

İyi Parti Ünye İlçe Teşkilatı’nın organizasyonuyla düzenlenen iftar programında milletvekili adayları teşkilat ve partililerle bir araya geldi.

Ali Nevzat Yüzüncü Yıl Restoran’da düzenlenen programa yoğun katılım sağlanırken başta İyi Parti Ordu Milletvekili Adayı Yener Yıldırım ve Ünye’nin adayı Ferhat Çakıroğlu olmak üzere çok sayıda kişi katıldı. Bazı STK temsilcilerinin de yer aldığı iftar programında beklenenin üzerinde yoğun katılım nedeniyle çalışanlar iftar vaktine dakikalar kala yeni masalar kurdu.

İftarın ardından yapılan konuşmalarda İyi Parti’nin politikaları partililere anlatıldı.

“İyi Parti’nin El Attığı Problemler Çözüldü”

İyi Parti Ünye İlçe Başkanı İrfan Demir, “İyi Parti kurulalı 7,5 ay gibi kısa bir süre oldu. Bilindiği üzere İyi Parti’nin seçimlere katılmaması için her türlü yol denendi. Kurulamaz denildi kuruldu. Yürütülemez denildi yürütüldü ve iktidar adayı ve Cumhurbaşkanı Adayı Genel Başkan çıkaran yiğit insanlar bugün sahnede yerini aldılar. Genel Başkanımız adalet herkes içindir ve hukuk kuralları herkese eşit olmalıdır. Cumhuriyet ve demokrasi tek kişinin eline bırakılmayacak kadar değerlidir. O değeri taşıyacak sistemse ancak ve ancak parlamenter sistemdir diyerek İyi Parti’nin ilkelerini belirledi. Meral Akşener muhalefette iken bir çok şeyi başardı. Henüz daha muhalefette iken el attığı problemler çözülmek zorunda kaldı. Muhalefette iken bunları başaran iktidara geldiğinde kimsesizlerin kimsesi olmaya hazırdır ve biz de bu iyi insanlar olarak kutlu yürüyüşümüzü devam ettireceğiz” dedi.

“İyi Parti’nin Gönülden Sevenleri Çok”

İyi Parti Ordu İl Başkanı Necmettin Şahin yaptığı konuşmada, “bizim İyi Partimizin ve Genel Başkanımızın uçağı yok, helikopteri yok, medya desteği hiç yok! ama sizler gibi gönülden sevenleri ve mangal gibi yüreği var. Her zaman samimi her zaman içten davranışıyla hepimizin gönüllerini fethetmiş olan Genel Başkanımızı Cumhurbaşkanı yapmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

“Seçimlerde Yüreğimizi Ortaya Koymalıyız”

Programda Milletvekili adayları da konuştular. İyi Parti Ordu Milletvekili Adayı Mukadder Korkmaz “biz iyi parti olarak gerçekten ülkenin umudu olduk. Eğer İyi Parti olmasaydı geleceğe umutla bakan gençlik olmayacaktı. Bu önemli kavşakta geleceğimiz için tarihi bir görev üstlendiğimizin bilinci içinde olmalıyız. Gerçekten seçime çok kısa bir süre kaldı. Yüreğimizi ortaya koyup bu görevi layıkıyla yapmamız lazım. İnancımız tam bir şekilde seçim meydanlarında vatandaşlarımıza İyi Parti’nin yapacaklarını anlatmalıyız” dedi.

“İyi Parti, Türkiye’nin Umudu Oldu”

İyi Parti Ordu Milletvekili Adayı Ferhat Çakıroğlu “bizim yarına dair umutlarımız, hayallerimiz var. Bizler daha güçlü, daha adil daha itibarlı bir Türkiye istiyoruz. Uygar, zengin, mutlu bir Türkiye istiyoruz. Bizim bu ülkeye, bu topraklara, bu Cumhuriyet’e Mustafa Kemal Atatürk’e borcumuz var. Çocuklarımıza, gençliğimize iyi bir Türkiye bırakmak için hedefimiz var. Gelin bu umudu birlikte büyütelim. Gelin bu hedefe birlikte yürüyelim. Bir olalım, iri olalım, diri olalım hep beraber İyi olalım” dedi.

“İktidar Yoruldu”

İyi Parti Ordu Milletvekili Adayı Günay Karaağaç “benim arkadaşlarımızdan bir isteğim var. Araçlarınızın bir camına, bir kapısına reklamları yapıştırmak suretiyle İyi Partimizin tüm sokaklarda olmasını sağlayalım. Karşımızda yorgun bir iktidar var. 16 yıldır yoruldular. Onların yapamadıklarını, yarım bıraktıklarını yapmaya hazır bir genç, dinamik, heyecanlı ve canlı bir ekip var. O ekip de İyi Parti ve Meral Akşener’dir” dedi.

“Akşener’in İlk Müjdesi Ordu’ya”

İyi Parti Ordu Milletvekili Adayı Yener Yıldırım ise “İyi Parti, Türkiye’de siyasi boşluğun doldurulamaması nedeniyle Türk Milleti’nin arzusu ile kurulan, Türk Milleti’nin bulunmuş olduğu karanlıktan çıkabilmesi için Mustafa Kemal’in 19 Mayıs 1919’da Samsun’da doğan güneşin devamı olarak doğdu. Atatürk’ün yolunda Türkiye’ye aydınlık getirecek inşallah. Önümüze barikatlar kurdular, ilk olarak seçime sokmak istemediler sonra çatı aday dayatması yaptılar şimdi ise Sayın Meral Akşener’e karşı ekran karartması ile karşı karşıyayız. İyi Parti’den ürküyorlar, korkuyorlar. Bu cesurlar hareketinin lideri bu barikatı da yıkarak Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk kadın Cumhurbaşkanı olacaktır. Şu anda medya ikinci tura sayın İnce’yi taşımak istiyor çünkü Sayın Erdoğan öyle istiyor. Çünkü Sayın Erdoğan, Genel Başkanımız Meral Akşener ile karşı karşıya kaldığında ikinci turda %53 oyla  Cumhurbaşkanı Sayın Meral Akşener oluyor. Bunun bilincinde olarak 24 Haziran’a hazırlanalım. Eğer Cumhurbaşkanı Meral Akşener olursa ilk müjdeyi Ordulu’lara verdi. Fındık hasadı yaklaşırken fındık fiyatı halen açıklanmadı. Sayın Genel Başkanımız Ordu’ya geldiğinde fındığın fiyatını açıklayarak artık fındığın karı üreticinin cebine girecektir dedi ve fiyatı 15 TL olarak açıkladı. Bu nedenle seçimden sonra Cumhurbaşkanımız Meral Akşener böylelikle ilk müjdesini Ordu’ya Ordulu hemşerilerimize Karadenizli fındık üreticisine vermiş olacak” diye konuştu.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.