son haberler

Kıran; Kent Konseyi Ünye Adına Önemli Bir Kazanım

Yayınlanma Tarihi: 11 Haziran 2018 okunma

Kıran; Kent Konseyi Ünye Adına Önemli Bir Kazanım
Siyaset
0

Ak Parti Ordu Milletvekili Adayı Yavuz Selim Kıran Ünye Kent Konseyi’nin Ünye adına önemli bir kazanım olduğunu söyledi.

Ak Parti Ordu Milletvekili ve Milletvekili Adayı Ergün Taşçı, Ak Parti Ordu Milletvekili Adayı Yavuz Selim Kıran Ünye Kent Konseyi’ni ziyaret etti.

“Ünye’de Şehir Birlikte Yönetiliyor”

Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Hüseyin Tavlı, Kadın Kolları Başkanı Özlem Aldemir Yiğit ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı ziyarette Milletvekili Ergün Taşçı Altınordu’da ve Ünye’de kurulan kent konseylerinin önemine değinerek Fatsa’da da kurulması için harekete geçtiklerini söyledi. Taşçı, “kent konseyini inşallah Fatsa’ya da kurma çalışması var. Şehri birlikte yönetme, şehir ve kent kültürü noktasında kent konseyinin farklı görüş ve düşüncelerin belediye yönetimine, ülke yönetimine ilişkin bence en meşru, en geniş ve en yoğun olan mekanizma. Bu anlamda Ünye’de şehrin birlikte yönetildiğine şahit oluyoruz” dedi.

“Ünye’nin Siyasi Tecrübe Derinliği Var”

Ünye Kent Konseyi Başkanı Musa Özgür Kıroğlu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, “şehrimizin gelişmesine ve kalkınmasına katkı yapmaya çalışıyoruz. Bu anlamda bu ziyareti de çok önemli buluyoruz. Ülke yönetiminde yer alan siyasilerimizin bire bir görüş alış verişinde bulunduğumuz ortam olması nedeniyle önemsiyoruz. Ünye aslında gerek bakanlık gerekse milletvekilliği seviyesinde bir hayli temsili yaşamış geçtiğimiz dönemlerde. Bu anlamda da derin tecrübesi ve zenginliği olan bir ilçedir. Bu dönem Ünye’nin temsil noktasında son sıralarda yer alarak boşluğa düşülmesini biz de yaptığımız görüşmeler ve konuşmalarda değerlendiriyoruz ama neticede Ünye’de zaten var olan siyasi tecrübe derinliği birebir temsilci olmasa bile o mevcut dinamikler bu görevin altından fazlasıyla kalkacaklardır. Bizim bu noktada kendimize, ilçemize, Ünyelilere güvenimiz sonsuzdur. Eğer Ünye’nin eksiğinin, mağduriyetinin giderilmediği durum olursa Ünyeliler otobüslerle Ankara’ya gider ve kendisini savunur ve temsil eder diye düşünüyorum” dedi.

“Kent Konseyi Ünye Adına Önemli Bir Kazanım”

Ünye Kent Konseyi kurulduğu günden bu yana önemli bir platform haline geldi. Ünye adına dertli insanların bir araya geldiği bir platforma dönüştü. Bu nedenle ben Ünye Kent Konseyi’ni Dert Konseyi olarak nitelendiriyorum. Gerçekten her biri farklı alanda kendini ispat etmiş kişiler bir araya gelerek ortak paydaya Ünye’yi alarak birikimlerini, tecrübelerini ve önceliklerini hep Ünye’mize kanalize ettiler. Bu da Ünye’miz adına önemli bir kazanıma dönüştü. Ünye’nin çok zengin bir dinamiği var. Bu dinamikle sorunları aşacak güce sahip. Bu sorunları aşma noktasında da bizler hangi platforma olursak olalım bir nefer olarak sorunların çözümüne katkı sunacağımızın bilinmesini isterim” diye konuştu.

Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Hüseyin Tavlı ise “hepimiz Ünye için en iyisini en güzeli olması için gayret ediyoruz ve edeceğiz inşallah” dedi.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.