son haberler

Kıran; Türkiye Ak Parti İle Birinci Sınıf Dış Politika İzlemektedir

Yayınlanma Tarihi: 30 Mayıs 2018 okunma

Kıran; Türkiye Ak Parti İle Birinci Sınıf Dış Politika İzlemektedir
Siyaset
0

AK Parti Milletvekili adayı,  Dışişleri Başkanı Başdanışmanı Yavuz Selim Kıran, “Dava Büyük olunca zaman da yetmiyor” dedi.

Kıran, Ünye’de faaliyet gösteren yerel basını ziyaret etti, ardından Kaymakamlık ziyaretlerinde bulundu daha sonra gençlerle birlikte  bir araya gelen Milletvekili adayı Kıran, eski Türkiye’de monşer kalıntılarının temizlendiğini yeni Türkiye’de AK PARTİ ile birlikte artık birinci sınıf onurlu ve kazan, kazan ilkesine dayanan bir dış politika izlenildiğini söyledi.

Milletvekili Adayı Kıran, Türkiye’nin dış politikasının eski monşer kalıntılarından temizlenerek  artık kadim geleneğinden ihtişamlı geçmişinden gelen reflekslerini kullanarak  kazan kazan üzerine ilkeler ve değerler temelinde ve belirlediği dış politikası şekillendirmektedir dedi.

Kıran, Çevremizdeki vuku bulan gelişmelere karşı ilk refleksimiz insani boyutta şekillenmektedir. Ülkemiz, baskı ve şiddetten kaçarak ülkemize sığınanlara yardım elini uzatmakta tereddüt göstermemmiş devletimiz ve milletimizin her bir ferdi onlara esnar gibi davranmış, meseleye her türlü çıkar hesabının ötesinde  evvel emirde insani perspektiften yaklaşmaktadır dedi.

Yavuz Selim Kıran, Gençlerin sorusu üzerine Türkiye AB ilişkileri hakkında bilgi verirken  “Türkiye’nin AB ‘ye katılımı kazan kazan ilişkisine dayanmaktadır ve biz AB yolunda kararlılıkla yürürken , muhataplarımızdan tek beklentimiz diğer adaylara olduğu gibi Türkiye’ye de önyargılardan arınmış adil, sonucu somut takvime bağlanmış bir müzakere süreci sağlanmalıdır” dedi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.