son haberler

Şahin; Ünyeli 3 İsim Genel İdare Kurulunda!

Yayınlanma Tarihi: 5 Kasım 2019 okunma

Şahin; Ünyeli 3 İsim Genel İdare Kurulunda!
Siyaset
0

Saadet Partisi 7. Olağan Kongresi’nde Ünyeli 3 isim Genel İdare Kurulunda yer aldı.

Başkan Şahin Değerlendirdi

Haftasonu yapılan Kongreyi değerlendiren Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin, “Saadet Partisi 7. Kongresine Genel Merkezimizin talimatları doğrultusunda il ve ilçe beraber hareket etmek kaydı ile otobüslerle Cumartesi akşamı Ünye’den hareket ettik. Ankara’ya indiğimizde Ankara Arena Spor Salonu’nda kongremizi gerçekleştirdik. Ünye’den 3 delegemiz, teşkilat mensuplarımız ve vatandaşlarımızla yola çıkarak kongremize katılım sağladık.

Kongreye siyasi parti temsilcileri ve STK’lardan da katılım olduğunu dile getiren başkan Şahin, “Kongremizde sabahın erken saatlerinden itibaren salonumuz dolmaya başladı. Kongremize 2002 sürecinde ki kurucu Genel Başkanı Recai Kutan bey, bir önce ki Genel Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Kamalak bey ve Genel Başkan Yardımcılarımız iştirak ettiler. STK temsilcilerimiz, AK Parti’den, CHP’den, BBP’den, DSP’den, DP’den, Vatan Partisi’nden, Hak-iş’den, Türk-iş’den üst düzey noktalarında katılım sağlandı. İslam ülkelerinden de kongremize renk katan siyasi parti temsilcileri de oldu” diye konuştu.

Yarım Asırlık Hareket!

Bu yıl gerçekleşen kongrenin merhum Genel Başkan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın başlattığı hareketin 50 yılı olduğunu ifade eden Başkan Şahin şunları kaydetti, “Bu kongre heyecanımızın, azmimizin, gayretimizin üst noktada olduğu bir kongre gerçekleştirildi. Bu kongrenin ayrı bir önemi daha vardı ki, rahmetli Erbakan hocamız 1969 yılında başlatmış olduğu hareketin 50. Yılıydı. Bu kongremiz ikinci 50 yılın başlangıç fişeği oldu. Bu kongremizde Genel Merkezimiz Gelecek Saadet ile Gelecek sloganı ortaya çıktı. Gelecek Saadet ile gelecek derken bunun içinde, Saadet adalet, liyakat, samimiyet, istişare, bereket, dürüstlük, huzur, kardeşlik, adil paylaşım Saadet yani Milli Görüş ile gelecek. Biz Saadet Partisi olarak geleceğin ayrıştırarak değil, birleştirerek geleceğine inanıyoruz. Yine geleceğin ilkeli ve dürüst bir siyasetle geleceğini düşünüyoruz. Türkiye’nin birleştirici gücünün de Saadet Partisi olduğunu net bir şekilde ifade etmek gerekir.”

Ünyeli 3 ismin Saadet Partisi Genel İdare Kurulu’nda yer aldığını söyleyen Şahin “Genel İdare Kurulumuz 75 kişiden oluşuyor. Bu 75 kişiden 3 tanesi ise Ünyeli. Bu üç isimden bir tanesi de Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkan Yardımcısı Muammer Bilgiç, 61. Dönem İçişleri Bakanı ve 31 Mart seçimlerinde Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız İdris Naim Şahin bey. Diğeri ise Müsider Genel Başkanımız Arslan Ateş bey.”dedi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.