son haberler

Sahur Sofrası ‘Engel’ Tanımıyor

Yayınlanma Tarihi: 10 Haziran 2018 okunma

Sahur Sofrası ‘Engel’ Tanımıyor
Siyaset
0

Ünye Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü’nün misafirleri, Ak Parti Ordu Milletvekili adayı Yavuz Selim Kıran, Hamide Aydemir Demir, Ak Parti Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi İbrahim Alegöz’dü.

Ünye Okçuluk Kulübü’nde gerçekleştirilen sahur programı, gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü.

Sahur programı öncesinde konuşma yapan Ünye Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü başkanı Nihat Yerlikaya; “Çok ciddi sporcular yetiştirdik. 5 dalda çok ciddi sporcularımız var. Okçulukta her dönem finale kadar yükseliyoruz. Hedefimiz Dünya şampiyonluğu kupasını Ünye’ye getirmek Çünkü bizim bedenimiz engelli, ruhumuz değil. İki şey daha söylemek istiyorum. Türkiye’de en güzel okçuluk salonlarından biri Ünye’de. Bize bunu kazandıran değerli büyüklerime çok teşekkür ediyorum. Başta buranın ilk mimarı, Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na ne kadar teşekkür etsem az. İkinci olarak bu davetimizi kırmayıp, soframıza misafir olan Ordu Milletvekili Adayımız Yavuz Selim Kıran ve Hamide Aydemir Demir’e ve beraberlerindeki heyete çok teşekkür ediyorum, şimdiden afiyet olsun ” dedi.

Konuşmanın ardından Ak Parti Ordu Milletvekili adayı Hamide Aydemir Demir; “Bu gece sahur sofrasına bizleri misafir eden Ünye Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulubü başkanı ve yöneticilerine teşekkür ediyorum. Biz Engellilerin evlerinde kapalı şekilde değil, toplumsal hayatın içinde birlikte varolmalarını istiyoruz” dedi.

Son olarak Ak Parti Ordu Milletvekili Adayı Yavuz Selim Kıran; “Unutmayalım ki yaşadığımız sürece hepimiz bir “Engelli” adayıyız.Buradaki hemşehrileriminin sahur sofrasına değil, gönül sofrasına misafir olduk. Gördük ki burası engellerin sevgiyle ve sporla aşıldığı bir yer. Masa tenisinden okçuluğa,bedensel engelli basketbol takımından bilek güreşine kadar adeta bir spor kompleksi.  Sporcuların ‘asıl engel kalpte’ dedirten başarı öykülerini dinledik. Ben bu vesileyle bizlere gönül sofralarında yer ayıran Ünye Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü(Ünbegder) başkanı, Sayın Nihat Yerlikaya ve sporculara çok  teşekkür ediyorum ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Milletvekili Adayı Yavuz Selim Kıran engellilerle birlikte ok atarak, “24 Haziran’da hedefi 12’den vurmak için hazırız” mesajı verdi.

Program, sabah ezanıyla birlikte sona erdi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.