son haberler

2 Sporcu, 3 Madalya İle Döndü

Yayınlanma Tarihi: 16 Nisan 2015 okunma

2 Sporcu, 3 Madalya İle Döndü
Spor
0

Antrenör Kenan Balcıoğlu öncülüğünde Muay Thai ve Wushu Türkiye şampiyonasına katılan 2 sporcu, 3 madalya ile Ünye’ye döndü.

Ünye Arif Nihat Asya Meslek Lisesi’nde öğrenim gören Kader Yıldız, Muay Thai 45 kilo alt bayanlarda Türkiye 3.’sü, Seda Kargoğlu ise 48 kilo alt bayanlarda Türkiye 2.’si oldu. Kargoğlu ayrıca Türkiye Wushu şampiyonası 48 kilo alt bayanlarda Türkiye şampiyonu oldu.

Başarılarını paylaşmak ve kamuoyuna duyurmak amacıyla Ünye Arif Nihat Asya Meslek Lisesine giden antrenör Kenan Balcıoğlu, açıklamalarda bulunarak; “Ünye Arif Nihat Asya Meslek ve Teknik Anadolu öğrencilerinden 45 kilo alt bayanlarda Kader Yıldız Türkiye 3.’lüğünü elde etti. 48 kilo alt bayanlarda Türkiye 2.’si oldu. Sporcularımızı kutluyorum. Birincilik gelebilirdi itirazlarımıza rağmen bazı değerlendirmelerden geçemedik ama bizim gönlümüzde birinci olarak taht kurmuştur. Akabinde sporcularımız Ünye’de 1 gün kalarak çok farklı bir spor olan Türkiye Wushu şampiyonası için Antalya’ya geçmek zorunda kaldılar. Wushu Türkiye şampiyonasında bin 500’e yakın sporcu mücadele etti. Seda Kargoğlu yine bu şampiyonada 48 kilo alt bayanlarda Türkiye şampiyonu oldu. Sporcularımızı kutluyorum. Kız Meslek Lisesinde 2 sporcumuz gitti ama 3 madalya ile geldiler. Bu anlamda okul müdürümüzü, öğretmenlerimizi ve velilerimizi kutluyor, bize verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Okul Müdürü Ayşe Akyol ise öğrencilerin sporda olduğu gibi derslerinde de çok başarılı olduğunu dile getirerek; Okulumuzdan 2 öğrencimizi Muay Thai ve Wushu Türkiye şampiyonasına yollamıştık. Öğrencilerimizi buradaki başarılarından dolayı kutluyorum. Bizde okul idaresi ve öğretmenleri olarak öğrencilerimizden gurur duyduk. Bu öğrencilerimiz okulda da sevilen, saygı duyulan derslerinde de başarılı öğrencilerimizdir. Bu başarılarını spora da yansıttıkları için kendilerini kutluyorum. Bu bağlamda öğrencilerimize emek veren Kenan hocamıza, Nesrin hocamıza ve desteklerini esirgemeyen velilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.