son haberler

Amatör Spor Haftası Başladı

Yayınlanma Tarihi: 7 Ekim 2019 okunma

Amatör Spor Haftası Başladı
Spor
0

Ünye’de amatör spor haftası etkinlikleri kapsamında sporcular yürüyüş yaptı.

Ünye Spor Salonu’nda başlayan yürüyüşe Cumhuriyet Meydanı’nda sona ererken programa Ordu İl Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Genç, Ünye İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Aydın Kuyumcu, Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Murat Ülgen, sporcular, antrenörler ve veliler katıldı.

Programda konuşan Ünye İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Aydın Kuyumcu, “Amatör Spor Haftası Kutlama Haftası kutlama etkinliklerine denk gelen Antalya’da yapılan Muay Thai’de Dünya Şampiyonu ve Dünya İkincisi olan sporcularımızı tebrik ediyorum. Onların arkasında duran antrenör ve velilerini kutluyorum. Bundan sonraki spor hayatlarında tüm sporcularımızın önce eğitim, aile ve vatan değerlerini kendi ruh ve kişiliklerine katmak şartıyla spor hayatlarında başarılar dilerim” dedi.

Ordu İl Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Genç ise “Amatör Spor Haftası, amatör sporcularımızın sorunlarının konuşulacağı hafta olmasını diliyorum. Çünkü bu ülkenin yükünü taşıyan amatör sporcular, amatör kulüplerdir. Gençliğimize yön veren onları sosyal ve kültürel aktivitelerde bulunduran, sokaktaki tehlikelerden uzak tutanlar amatör kulüplerimizdir. Bu vesile ile amatör antrenörlerimiz, kulüplerimize teşekkür ediyorum. Özellikle Ünye’mizde 4 yılda birçok branşlar aktif olarak hizmet veriyor. Antalya’da düzenlenen Muay Thai’de derece yaparak Dünya Şampiyonu ve Dünya İkincisi olan sporcularımız da burada. Ben sporcularımızı tebrik ediyorum. İstiklal Marşımız’ı söylettiler. Gençliğimizin yanında sonuna kadar çalışacağız” dedi.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.