son haberler

Arslan, Jiu Jitsu Türkiye Yönetiminde

Yayınlanma Tarihi: 2 Nisan 2018 okunma

Arslan, Jiu Jitsu Türkiye Yönetiminde
Spor
0

Türkiye Ju Jitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu’nun 30 Mart-01 Nisan 2018 tarihlerinde Antalya’nın Alanya ilçesinde yaptığı Antrenör ve Hakem Gelişim Semineri’ne katılan Karadeniz Bölge Başkanı Cavit Arslan semineri değerlendirdi.

Türkiye Ju Jitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu’nun 2018 yılı Faaliyet Programında yer alan ve müsabaka kuralları, yapılan yeni değişiklikleri de içeren Antrenör ve Hakem Gelişim Semineri 30 Mart-01 Nisan 2018 tarihlerinde Antalya’nın Alanya ilçesinde yapıldı.

Seminere Dünya Ju Jitsu Federasyonu Başkanı (JJIF) Sayın Panagiotis Theodoropoulus, JJIF Spor ve Medya Yöneticisi Sayın Joachim THUMFART, Brezilian Jiu Jitsu Şampiyonu, Türkiye Ju Jitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu Baş Antrenörü Lucas FIGUEIREDO ve Türkiye ve KKTC’den yaklaşık 75 antrenör, hakem ve sporcu katıldı.

Seminer Teknik As Başkan Bünyamin ER’in katkılarıyla çok sıcak ve samimi bir ortamda ilerlediğini belirten Arslan, “JJIF Başkanlığında ülkemizde bir Plaj Dünya Şampiyonası ve Uluslar arası Hakem Sınavı açılması planlanmıştır. Ayrıca 2019 yılı içerisinde Türkiye’de Balkan Şampiyonası yapılması netleşmiştir. Bu arada daha önce Federasyonumuzda yapılan seçimde başkanlığa Yaşar Aykut YURDAKUL gelmiştir. Bize de yönetimde yer verilmiştir. Yönetim kurulunda yer alan Bünyamin ER hocamız olimpiyat komitelerinde hakem komite başkanlığı yapmış çok değerli ve tecrübeli hocamız. Judo’nun duayenlerindendir. Bünyamin hocamızın sayesinde Ju Jitsu Allah’ın izni ile şahlanacaktır. Bunun yanı sıra yeni seçilen yönetim kurulu olaraktan Dünya Jiujitsu Federasyonundan bize 2018 yılında yeni yönetimin bize verdiği söz, hakem gelişim seminerini Haziran ayında Türkiye’de yapacak. Bu başka ülkelerde yapılıyordu, Türkiye’den de hakemlerimiz bu seminere gidiyorlardı” dedi.

“Türkiye’de Üç Üniversite Jiujitsuyu Ders Olarak İşliyor”
Jiujitsu 2013 yılında Türkiye’de 5 yıl önce İçişleri Bakanlığına bağlı olarak kuruldu. Jiujitsu sporu Avrupa’da 100 yıla aşkın okullarda ders olarak işleniyor. Türkiye’de polis okulları, askeri okullarda, Jandarma ve Polis özel hareketlerde ders olarak işleniyor. Jiujitsu sporu yine Türkiye’de üç tane üniversitede ders olarak işleniyor. Bizim halk eğitim kurslarımızda 9 bin tane sporcu vardı, şuanda mevcut gençlik spor müdürlüğüne bağlı çoğu federasyonlarda 200-250 tane sporcusu ve antrenörü olan federasyonlar var. Biz halk eğitimlerde 9 bin sporcusu olan modül sistemli bir federasyonduk. Genel müdürlüğe bağlı olmayan federelerin halk eğitim kurslarını durdurdular, en yakın zamanda da halk eğitim kurslarımız devam edecektir” dedi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.