son haberler

Ayfer Arslan Avrupa Şampiyonası Yolunda!

Yayınlanma Tarihi: 6 Ağustos 2019 okunma

Ayfer Arslan Avrupa Şampiyonası Yolunda!
Spor
0

15 Temmuz Şehitleri anısına Ankara’da düzenlenen Balkan Şampiyonası’na katılan ve Balkan Şampiyonu olan Ayfer Arslan Avrupa Şampiyonası yolunda.

Türkiye Kung Fu Wushu Federasyonu tarafından 15 Temmuz Şehitleri anısına Ankara’da düzenlenen Balkan Şampiyonası’na katılan Ayfer Arslan, rakiplerini yenerek Balkan Şampiyonu olmuştu. 11 ülkeden toplam 575 sporcunun katıldığı müsabakada alınan başarıyı değerlendiren Ünye Reis Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan “Ünye Reis Arslanlar Spor Kulübü olarak birçok spor dalında mücadele ettik. Sporcumuz şubat ayında yapılan Wushu Türkiye Şampiyonası‘na katılarak 3.lük madalyası ile ayrılmıştı . Bu başarıdan dolayı milli takım kampına katıldı ve çıktığı ilk müsabakasın da ismini Balkan Şampiyonası na yazdırmayı başardı. 15 Temmuz vesilesiyle 11 Ülkeden katılan 575 Sporcunun boy gösterdiği Balkan Şampiyonası Ankara’da gerçekleştirildi. Bu şampiyonada sporcumuz  Ayfer Aslan +75 kg bayanlarda  Balkan Şampiyonu olarak ülkemizi ve şehrimizi gururlandırmayı bir kez daha başardı. Sporcumuz Taekwondo ve Kick Box branşlarında boy gösterdiği için deneyimli bir sporcumuzdur. Yaklaşık 10 gün önce Erzurum‘da yapılan Kick Box Türkiye Şampiyonasın‘da 1. oldu. Mücadele ettiği Taekwondo Şampiyonasında da derece elde ederek ayrıldı. Sporcumuz bu dereceyle Şubat ayındaki Avrupa Şampiyonasına katılacaktır. Tabi bu maçlar ayrı ayrı deneyim maçlarıdır. Wushu Federasyonu Dünya Şampiyonasında ki yapılacak olan maçlarda milli takım seçmeleri olursa sporcumuz katılacaktır .Şimdilik müsabakaların  tarihleri bilinmemektedir . Bundan sonra yurt dışında yapılacak olan müsabakalarda Wushu Federasyonu’ nu, ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğin den hiçbir şüphemiz yok. Bizler maçların nerede oynanacağını bilmediğimiz için Federasyon’ un çağrılarını  ve kamplarını takip edeceğiz . Diğer sporcularımızdan da derece beklentileri içindeyiz. Ünye’ de yapılacak olan Kulüpler Taekwondo Şampiyonası var. Artık sil baştan yeni bir antrenman metodu uygulayacağız . İkizce Halk Eğitim Müdürü Murat Parlak Bey‘e, Çaybaşı Milli Eğitim Müdürü Hasan Güneş Bey’e, yönetim kurulu arkadaşlarıma, antrenör ve hakemlerimize bizi bu mutlu günümüzde yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

Başarılı sporcuya ayrıca Türkiye Yerel Basın Birliği Ordu Şubesi tarafından plaket verildi. Plaketi Birliğin Ünye temsilcisi Cihan Çakır takdim etti. Programa İkizce Halk Eğitim Müdürü Murat Parlak, Çaybaşı Milli Eğitim Müdürü Hasan Güneş ve kulüp yöneticileri  katıldı.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.