son haberler

Çocuklarınızı Spordan Uzaklaştırmayın!

Yayınlanma Tarihi: 22 Eylül 2018 okunma

Çocuklarınızı Spordan Uzaklaştırmayın!
Spor
0

Ünye Reis Spor Kulübü branşlarına bedensel engelliler okçuluğu da ekledi. Ünye’de yetiştirdiği sporcular ve kazandığı derecelerle adından söz ettiren Ünye Reis Spor Kulübü, bünyesine ‘bedensel engelliler okçuluğu’ 15. branş olarak ekledi.

Konu hakkında basın açıklaması yaparak bütün engellileri spora davet eden Ünye Reis Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan, sözlerinde şunları kaydetti; “Biz Ünye Reis Spor Kulübü olaraktan 1990 yılında taekwondo ile başlattığımız kulüp branşlarına, bu zamana kadar 14 tane branş daha ekledik. Taekwondo, kick boks, muay thai, wushu gibi branşlar açtık. Engelli kardeşlerimiz için de bedensel engelli taekwondo vardı, bir de geçen yıl 14. branş olarak işitme engelli taekwondo idi. Bu yıl da bedensel engelliler okçuluk federasyonuna tescilimizi yaptıraraktan okçuluk kursu açtık. 15. branşımızı açmış bulunmaktayız ve Berrin Aydın ve Osman Ateş isimli 2 sporcumuzla yarışmalara katılacağız. Şuan biz bu işte yeniyiz ancak diğer branşlarda yaptığımız gibi bu branşta da derece bekliyoruz. İlçemizde zaten engelli okçuluk var ve biz rekabetin olduğu her platformun iyi olduğunu düşünüyoruz.

“Çocuklarımızın Spor Yapmaları Çok Önemlidir”

Çocukların kötü alışkanlıklar kazanmaması için spor yapmaları gerektiğini ifade eden Ünye Reis Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan, okullardaki öğretmenlerin çocukların spor yapması konusunda hassasiyet göstermeleri gerektiğini belirtti.

Bazı velilerin, okullarda bazı öğretmenlerin “çocuklarınızı spora yollamayın” dediğini söyleyen Başkan Arslan, konuyu İlçe Milli Eğitim Müdürü ile paylaştığını dile getirdi. Ünye Reis Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan şu ifadelere yer verdi

“Taekwondo branşında yeni sezonu açmış bulunmaktayız. Okullardaki öğretmenlerden bazıları velilere “çocuklarınızı spora yollamayın” diyorlarmış. Biz bunu duyduğumuzda hayrete düşüyoruz. Spor bir ülkenin ahenk taşlarından biridir ve çocukların spora gitmesi gerekir. Spor çocukların kötü alışkanlıklar edinmesini önlemektedir. Biz Milli Eğitim Müdürüyle de görüştük ve müdürümüz öğretmenlerin bu söylediklerini kesinlikle onaylamıyor. Zaten herhangi bir spor yapan öğrencilerimize Teok sınavında 30 ek puan veriliyor. Spor zaten günde 1 saat yapılan bir olaydır ve öğrencilerimizin derslerini de etkilememektedir. Çocukların enerjilerini atmaları için spor yapmalıdır yoksa çocuklarımız kötü alışkanlıklara yönelebilir. Okullardaki öğretmenlerimizin bu konuda hassasiyetle davranmalarını rica ediyorum.”

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.