son haberler

Eski Hakem Kır, ASKF’ya Aday!

Yayınlanma Tarihi: 11 Temmuz 2020 okunma

Eski Hakem Kır, ASKF’ya Aday!
Spor
0

Ağustos ayında yapılacak olan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu seçimi öncesi Başkan Adayı Metin Kır Ünye’de ki amatör spor kulüpleri yöneticileriyle bir araya geldi.

“Yoğun Katılım Enerjimizi Arttırdı”

Antep Kebap Diyarı Restoranda düzenlenen kahvaltılı toplantıya başta Ünye 1957 Spor Başkanı Ahmet Yıldıran olmak üzere amatör spor kulüplerinin başkan ve yöneticileri katıldı. Kahvaltının ardından bir açıklama yapan Ordu ASKF Başkan Adayı Metin Kır, “Ağustos ayında yapacağımız seçimler öncesinde Ünye’deki amatör spor kulüplerinin yöneticileriyle bir araya geldik. Bugünkü toplantımıza katılan arkadaşlarımızın yoğunluğunu gördükten sonra enerjimiz daha da çok yükseldi. Daha çok çalışmamız gerektiğini net bir şekilde görmüş olduk” dedi.

“Çocuklarımızı Sokaklardan Spora Çekmek İçin Çalışacağız”

Yönetime talip olurken Ordu genelinde amatör sporlara yönelik bir dizi projelerinin olduklarını ifade eden Başkan Adayı Kır, “ biz bu projelerimizi hayata geçirmek için daha çok çalışacağız. Amatör spor kulüpleri için yerel yönetimler de çok önemli. Buna ilave olarak devletimizin ve siyasi büyüklerimizin destekleri de çok önemli. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in kulüplerimize ekonomik olarak destekleri var. Amatörlerin arkasında Büyükşehir’in gücünü hissetmesi çok önemli. Çünkü baktığımızda Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşları arasındadır amatör spor kulüpleri. Ordu Valimiz Sayın Tuncay Sonel’in de bu konuda desteklerini görüyoruz. Gençlik ve Spor İl Müdürümüzünde gayretlerini göz ardı edemeyiz. Bu nedenle devletimizin ve siyasilerimizin gücüyle çocuklarımızı sokaklardan salonlara çekmek amacıyla başlattığımız çalışmalarımızda başarılı olacağımıza inanıyorum. Bizim için en büyük şampiyonlukta budur” diye konuştu.

“Önümüzdeki 3 Yılda Sadece Ordu’daki ASKF Konuşulacak”

Amatör Spor Kulüplerinin 10 binleri bulan geniş bir kitlesi olduğunu vurgulayan Başkan Adayı Kır, “ baktığımızda Türkiye’nin en büyük STK’sı olmamıza rağmen bu zamana kadar bir araya gelerek bu gücümüzü kullanamamışız. Ancak bundan sonra bu gücümüzü kullanarak ilçelerimize branş ayrımı yapmaksızın sportif anlamda projeler hayata geçirmektir. Önümüzdeki 3 yılda sadece Ordu’da amatör spor kulüpleri federasyonu konuşulacak. Bundan herkes emin olabilir. Ben futbol kökenli biriyim ancak bu zamana kadar salon ve ferdi sporların biraz daha kenarda bırakıldığını hissetim. Bu ayrımı da kaldıracak çalışmalar yapacağız ” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.