son haberler

Ordu’nun Tek Şampiyonu Ayfer Arslan

Yayınlanma Tarihi: 8 Temmuz 2019 okunma

Ordu’nun Tek Şampiyonu Ayfer Arslan
Spor
0

1-7 Temmuz’da Erzurum İlinde yapılan Türkiye Kick Kick Boks Şampiyonasına Ordu’dan katılan 40 sporcudan Ayfer Arslan altın madayla kazanarak Ordu’nun ve Ünye’nin gururu oldu. Ayfer Arslan ve Kulüp Başkanı Cavit Arslan bir dizi ziyaret gerçekleştirerek bu gururu paylaştı.

2019 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye Kick Boks Şampiyonası (Büyükler, Gençler, Yıldızlar, Minikler) 01-07 Temmuz 2019 tarihleri arasında Erzurum’da yapıldı. Şampiyonaya Ordu’dan 40 sporcu katılırken Ünye’den Reis Spor Klübü sporcusu Ayfer Arslan katıldı.

Şampiyonada Arslan Altın Madalya kazanaran Ünye’nin gururu oldu. Ordu’ya tek altın madayla getiren Arslan Klüp Başkanı Cavit Arslan ile birlikte Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’yı ziyaret etti.

“Amatör Sporun Her Zaman Yanındayız”

Sporcuyu tebrik eden Başkan Tavlı, “Erzurum’da üstün başarı göstererek şampiyon olan Ayfer kızımızı tebrik ediyorum. Ünye’ye kazandırdığı bu gurur için kendisine teşekkür ediyorum. Biz Ünye Belediyesi olarak amatör spora ve sporcularımıza her zaman destek vereceğimizi ifade etmek istiyorum. Kulübümüzü de böyle başarılı sporcu yetiştirdiği için kutluyorum” dedi.

“Ayfer Gururumuz Oldu”

Ünye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Aydın Kuyumcu, “Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Reis Arslanlar Spor Kulübünün yapmış olduğu ortak çalışmayla Ayfer Arslan Erzurum’da Ordu İlimizi, İlçemizi gururlandırarak Türkiye Şampiyonu olmuştur. Bu nedenle ben sporcumuzu ve kulüp başkanımız Cavit Arslan’ı tebrik ediyorum. Bundan sonraki müsabakalarda da başarılar diliyorum” dedi.

Ordu’dan Katılan 40 Sporcu 5 Derece Yaptı

Ünye Reis Arslanlar Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan ise, “Ordu’dan 40 sporcu Ünye’den ise 1 sporcu ile Erzurum’daki Şampiyonaya il olarak katıldık. Ordu ili olarak 5 derece elde edildi. Ünye’den Ayfer Arslan tek altın madalya alan sporcu olarak Ordumuzu ve Ünyemizi en iyi şekilde temsil etmiştir. Ben bizden desteğini esirgemeyen Gençlik ve Spor İl Müdürümüze, İlçe Müdürümüze, Ünye Kaymakamımıza ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Özellikle maçtan sonra bizi arayarak tebrik eden Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı’ya teşekkür ediyorum” dedi.

“Altın Madayla İle Dönmekten Mutluyum”

Şampiyona heyecanını paylaşan Ayfer Arslan ise “her zaman olduğu gibi fakrlı branşlarda aktif spor yapıyorum. Buna rağmen Türkiye Şampiyonası olması nedeniyle heyecan oldu. Heyecana rağmen altın madalyayı kazandım. Destek veren herkese teşekkür ediyorum. İlimize altın madalya getirmiş olmaktan dolayı mutluyum” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı sporcuyu altın ile ödüllendirdi.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.