son haberler

Protokol Gençlerle El Ele

Yayınlanma Tarihi: 13 Mart 2018 okunma

Protokol Gençlerle El Ele
Spor
0

Ünye Futbol Kulübü ile El Ele Derneği’nin organizasyonunda Ünye Protokolü, risk grubu gençlerle futbol müsabakasında bir araya geldi.

Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında Olimpiyat Spor Tesisleri’nde  gerçekleşen organizasyonda Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün Adalet Komisyonu Başkanı Mevlana Gözüböyük, Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Eren, Emniyet Müdürü Ahmet Aksu, Jandarma Komutanı Ütğm.Esat Can Öztürk, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Aydın Kuyumcu, Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal ile risk grubu gençleri dostluk müsabakasında bir araya geldiler.

Oldukça zevkli ve çekişmeli geçen müsabakanın ardından birlikte fotoğraf çektirilirken Kaymakam Güney açıklamalarında şu ifadelere yer verdi. “Ünye’de göreve başladığım günden itibaren protokol ile oynadığım en anlamlı maçımızı yaptık. Bugün burada gençlerimizi ile birbirimizi daha iyi tanıma fırsatı bulduk. İnşallah bu projeyi daha geniş kitlelere yayarak gençlerimizle buluşmaya devam edeceğiz. Sporun amaçlarından olan  dostluk kardeşlik, sağlıklı gençlik yetiştirilmesi noktasında faaliyetlerimizi devam ettireceğiz .Bu organizasyona katılan, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sağlıklı yaşam için daima spor diyorum” dedi.

Günün anısına Kaymakam Güney’e kulüp flamasını takdim eden Ünye Futbol Kulübü Başkanı Metin Tamtürk ise “Sayın Kaymakamımız Ünye’mize ilk geldiklerinde kendilerini ziyaretimizde bizlerden riskli öğrencilere yönelik çalışmalar yapmamızı istemişlerdi.Öncelikle bu noktada bizlere yardımcı olan El Ele Derneği Başkanı Adem Atik’e teşekkür etmek isterim.Geçtiğimiz yıl gençlik haftası kapsamında salon futbolu turnuvasına katılmıştık.Bugün ise değerli protokol büyüklerimiz ile gençlerimizi bir araya getirdik.Ülke genelinde olduğu gibi Ünye’mizde de risk grubu içerisindeki gençlerimiz için çalışmalar yürütülüyor.Ünye Futbol Kulübü olarak bizi böyle güzel bir organizasyona teşvik ettiği için Sayın Kaymakamımıza da ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz.Doğrusu çok şanslıyız.Çünkü sosyal faaliyetlerin önemini bilen ve sporu seven bir kaymakamımız var.Bugün aramızda olamasa da kulüplerin her zaman yanında olan bir Belediye Başkanımız var.Hakeza sporun içinden gelen bir Milli Eğitim Müdürümüz var.Ağır Ceza Reisimiz ile Cumhuriyet Başsavcımızı bu organizasyona davet etmek için gittiğimizde sohbetimizden anladığımız ve bugün sahada gördüğümüz sporun ve sporcunun yayındalar.Ve yine bugün görüyoruz ki bütün protokol sporu seviyor,hatta spor yapıyor ve bu gençlerin yanındalar.Ben bu güzel organizasyonda bizlere yardımcı olan Murat Ülgen’e,değerli basın mensuplarına ve kulübümüz yönetim kurulu üyelerime de şükranlarımı sunuyorum.Gençlerimizin ayaklarına,yüreklerine sağlık diyorum” dedi.

Sosyal alanda bir çok faaliyete imza atan ve adından başarı ile söz ettiren El Ele Derneği Başkanı Adem Atik yaptığı açıklamada “Derneğimizin son kongresinde faaliyet alanlarımızı genişletme adına kararlar almıştık.Bizim için dört ana faaliyet dalından biri olan spor alanında Ünye Futbol Kulübü iş birliği içerisinde olduğumuz bir oluşum.Sporun bağdaştırıcı özelliği ile gençlerimizi doğru yola sevk etmek istiyoruz.Onlar da sporu seviyorlar.Bu sayede onların geleceğe hazırlanmalarında yardımcı olmak esas amacımız.Bu organizasyonda emeği geçen herkese ve gençlerimizin yanında olan değerli büyüklerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.