son haberler

Reis Halterede El Attı

Yayınlanma Tarihi: 27 Kasım 2015 okunma

Reis Halterede El Attı
Spor
0

Ünye’de 11 spor branşında 25 yıldır faaliyet gösteren Ünye Reis Arslanlar Spor Kulübü, 12. branş olarak halterde faaliyete başladı.

Kulüp Başkanı Cavit Arslan, halter branşını Halter Avrupa ve olimpiyat Şampiyonu Halil Mutlu, Halter Federasyonu Disiplin Kurulu Başkanı ve Ordu Milletvekili Ergün Taşçı’nın direktifleri ve Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Mustafa Genç’in destekleri ile açtıklarını söyledi.

Reis Halterede El Attı 2Arslan, kulüpte spor branşlarına ilişkin verdiği bilgide, “Kulübümüz 1990 yılında teakwando branşıyla faaliyete başladı. Sonrasında ise yine uzak doğu branşları olan kiks boks, basketbol, dağcılık, güreş, kanon, muaythai, wshu branşları olmak üzere toplam 11 branşta faaliyetlerine devam etti. 12. spor branşı olarak halter branşını açtık” dedi.

Halter branşına Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürümüz Mustafa Genç’in destekleriyle başladıklarını belirten Cavit Arslan, “İlk etapta bir antrenör arkadaşımızla anlaşacağız, devletin temin ettiği malzemeleri kullanarak spor faaliyetimizi yürüteceğiz. Bizlerin haltere başlamasına vesile olan Federasyon Başkanımız Milli Teakvandocu Tamer Taş’a teşekkür ediyoruz. Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Halil Mutlu, Ordu Milletvekili Ergün Taşçı ile Ünye’ye geldiğinde kulübümüzü ziyaret etmiş, halter branşını başlatmamız durumunda federasyon olarak destek vereceklerini belirtmişti. Biz de bu desteklerle halter branşını kulübümüz bünyesinde başlatmış olduk” diye konuştu.

Ünye Reis Arslanlar Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan, diğer spor dallarında olduğu gibi halterde de Avrupa ve Uluslararası maçlara katılmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.