son haberler

Salonlar Sokaklardan Daha Güvenli ve Hijyenik!

Yayınlanma Tarihi: 9 Ekim 2020 okunma

Salonlar Sokaklardan Daha Güvenli ve Hijyenik!
Spor
0

Ünye Reis Arsanlar Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan Pandemi döneminde çocukların sağlığı için spor yapmalarının önemine değinirken, “eskiden salonlar sokaklardan daha güvenli idi. Şimdi buna birşey daha eklendi. Salonlar sokaklardan daha güvenli ve hijyenik” dedi.

5-11 Ekim Amatör Spor Haftası nedeniyle Ünye TV’ye özel açıklamalarda bulunan Ünye Reis Arslanlar Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan Koronavirüs salgını sürecinde salon sporlarında son durumu değerlendirdi.

“5-7 Kişilik Gruplarla Antrenmanlar Yapılıyor”

Koronavirüs salgını sürecinde bir süre kapalı kalan spor salonlarının 1 Haziran’dan itibaren yeniden açıkldığını belirten Arslan, “Pandemi nedeniyle salonlarımız Mart-Mayıs aylarında üç ay kapalı kaldı. Ancak 1 Haziran’da özellikle milli ve müsabık sporcuların antrenman yapmaları için kısmen açıldı. İlk iki ay bu sporcularımız salonlarımızda antrenman yaptı. Ağustos ayı bölgemizde fındık hasat mevsimi. Bu nedenle 1 aylık aranın ardından Eylül’de yeniden antrenmanlar başlandı. Her yıl Eylül’de başlayan 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı yüz yüze eğitimi bu yıl pandemi nedeniyle başlayamadı. Ancak salonlarımız açılarak sporcuların antrenman yapması sağlandı. Eski sistem değiştirilerek 15-20 kişilik gruplar halinde değil 5-7 kişilik gruplar halinde hijyen-sosyal mesafe ve maske kuralları uygulanarak sporcular antrenmanlarını sürdürdü. Her grup değişiminde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ile ilçe Müdürlüğümüzüjn bu konuda gayretleri oldu salonumuzda dezenfektan çalışmaları yaparak ve 1 saat salonumuzu havalandırarak diğer grup ile çalışmaya başlıyoruz” dedi.

“Federasyonlar Ocak Ayını İşaret Ediyor”

Ülke genelinde şampiyonaların ve müsabakaların Ocak ayından sonra başlayacağı ön görülerek federasyonların çalıştığını ifade eden Arslan, “Milli sporcular ile müsabakaya girecek sporcularımızın antrenmanlarında aksama olmaması gerekiyor. Kondüsyonları iyi bir şekilde müsabakalara girmesi gerekiyor. Bu nedenle bu süreçte bu sporcularımızın antrenman yapmasını sağladık. Federasyonlar da hem antrenör gelişim seminerlerini hem de siyah kuşak imtihanlarını gerçekleştiriyor. Bölgesel olarak bu sınavlar gerçekleştiriliyor. Federasyonlar aktif olarak çalışmaya başladı. Ocak ayına hazırlıklarını yapıyor. Müsabakalar da bu yönde olmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Çaybaşı, İkizce ve Tekkiraz’da Salonlar Yeniden Açılacak

Ünye’de salon sporlarının devam ettiğini ifade eden Ünye Reis Arslanlar Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan, “İkizce, Çaybaşı, Tekkiraz’da ki salonlarımız okullara bağlı olarak henüz açılmadı. Çünkü buradaki sporcularımız Halk Eğitim bünyesinde kurslara katılıyor. Yüz yüze eğitimin başlaması ile birlikte buralardaki salonlarımız da hizmet vermeye başlayacaktır” dedi.

Kulüp Ziyaretleri

Arslan, kulüp olarak gerçekleştirdikleri ziyaretlere de değinerek, “Reis Arslanlar Spor Kulübü yönetimi olarak ilçelerimizde gerçekleştirilen atamalar doğrultusunda kurumlarımızı ziyaret etti. Ünye’de Ünye Cumhuriyet Başsavcılığına atana Mesut Pektaş’ı ve Ünye İlçe Emniyet Müdürü İrfan Korkmaz’ı ziyaret ettik. Çaybaşı’na atanan Kaymakam Furkan Çakır beyi, İkizce’de ise Çaybaşı’ndan İkizce İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne asaleten atanan Hasan Güneş’i ziyaret ettik. Ziyaretlerimizde sporun önemi vurgulandı ve bu konuda ziyaret gerçekleştirdiğimiz idarecilerimizden destek aldık” diye konuştu.

“Salonlar Daha Güvenli ve Hijyenik!”

Son olak sporun önemine dikkat çeken Arslan, “Salonlar sinemadan, kafeden, alış veriş merkezinden ve sokaktan daha güvenlidir. Biz hijyene dikkat ederek çalışmalarımızı yapıyoruz ancak sokaktaki bir parka sayısız çocuk dokunuyor. AVM’lerde insan kalabalığı fazla. Biz antrenmanlara bu süreçte seyirci de almadığımız için salonda antrenörle birlikte maksimum 8 kişi oluyor. Her grup değiştiğinde de dezenfekte ediyoruz. Önceden salonlar sokaklardan daha güvenliydi. Şimdi ise hem güvenli hem de hijyenik” diyerek velilerin çocuklarını spora yönlendirmelerini istedi.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.