son haberler

Taekwondocular Kuşak Sınavında Terfi Etti

Yayınlanma Tarihi: 21 Ekim 2019 okunma

Taekwondocular Kuşak Sınavında Terfi Etti
Spor
0

Reis Arslanlar Spor Kulübü Sporcular 2019 Yılı 3. Dönem Kuşak Terfi Sınavı’nda ter döktü.

Taekwondo Federasyonu’nun sınav takvimi içinde yer alan 2019 yılı 3. Dönem renkli kuşak Terfi Sınavı Ünye İlçe Stadyumunda bulunan kulüp antrenman salonunda yapıldı. Çok sayıda sporcunun katıldığı sınav komisyonunda Milli Hakem ve Antrenör Siyah Kuşak 6. Dan Cavit ARSLAN, Ordu Bölge Antrenör ve Hakemi İlker Helvacıoğlu, Ali Rıza Aksu ve Milli Sporcu Mehmet Celâl Karagöz Karamustafaoğlu yer aldı.

100’e yakın sporcu bir üst kuşağa terfi etmek için ter dökerken sporcular yaptıkları kısa süreli maçlarla da nefesleri kesti. Sporculara Taekwondo ile ilgili sorular da soruldu. Bireysel yapılan sınavlarda sırasıyla sarı, yeşil, mavi ve kırmızı kuşak sahibi sporcular bir üst kuşağa terfi etti. Sınavda ayrıca 23 sporcu kırmızı-siyah kuşaktan siyah kuşağa terfi etti.

Reis Arslanlar Spor Kulübü Başkanı, Milli Hakem ve Antrenör Siyah Kuşak 6. Dan sahibi Cavit Arslan yaptığı açıklamada, Taekwondo sporcu için kuşak sınavlarının önemli olduğuna işaret ederek, “ sporcularımız yılda 3 kez yapılan kuşak terfi sınavına girdi. Kulübümüzde 73 sporcu bir üst kuşağa terfi etti. Yine Kırmızı-siyah olan 23 sporcumuz da siyah kuşak sınavına girmek için terfi etti. Siyah Kuşak sınavı federasyonumuz tarafından yılda iki kez Türkiye’nin çeşitli illerinde gerçekleştiriliyor. Bu sporcularımız Aralık ayında yapılacak Siyah kuşak sınavına girecek. Taekwondo’da kuşak sınavları büyük öneme sahip çünkü bir sporcu Kırmızı siyah olmadan müsabakaya katılamıyor, Siyah Kuşak 1. Dan olmadan hakem olamıyor, 2. Dan sahibi olmadan antenör olamıyor. Ben sporcularımızı tebrik ediyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.