son haberler

TMVF’den Ünye Ziyareti

Yayınlanma Tarihi: 22 Temmuz 2020 okunma

TMVF’den Ünye Ziyareti
Spor
0

Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Federasyonu yöneticileri Ünye’ye yaptığı ziyarette Kaymakam Ümit Hüseyin Güney ve spor camiasıyla bir araya geldi.

Geçtiğimiz yıllarda Ünye’de yaptıkları programlarla gönül bağı oluşturan Federasyon yöneticileri çıktıkları Karadeniz turunda Ünye’ye uğradı. Antep Sofrası’nda düzenlenen kahvaltı programına Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’in yanı sıra Ordu ASKF Genel Sekreteri ve Başkan Adayı Metin Kır, Eski Milli Futbolcu Murat Sözkesen, Ünye 1957 Spor Klübü Eski Başkanları Murat Ülgen ve Hamza Alp’te katılırken Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Federasyon Başkanı Kenan Gürsu, Başkanvekili Mustafa Ekşioğlu, Karma Sportif Direktörü Güvenç Kurtar, Bölge Temsilciler Kurulu Başkanı Ali Şahin ile spor üzerine sohbet yapıldı.

Ekşioğlu “Ünye’de Çok Güzel Günler Geçirdik”

TMVFL Başkanvekili Mustafa Ekşioğlu, “Ünye’de ve sizlerle birlikte olmaktan gerçekten çok mutluyuz. Sayın Kaymakamımızın veteran seviyesinde futbol oynadığını duymak bizi çok memnun etti. Biz Türkiye Masterler Veteranlar Futbol Federasyonu yöneticileri olarak Türkiye çapında konferanslara ve bölgelerimizdeki takımları ziyarete gidiyoruz. Ünye’ye daha önce de gelmiştik. Daha önce de sohbetlerimiz olmuştu. Bizim Milli Karmamız, Federasyonun Milli Karması ile Ünye’de yabancı Milli karmalarla 4’lü bir karşılaşma oynamıştı ve Türkiye’de bir ilk olmuştu. Çok güzel günler geçirdik. Kaymakamımızın spora destek olduğunu biliyoruz buna da şahidiz” dedi.

Kurtar, “Gençleri Kahve Köşelerinden Sporla Kurtarabiliriz”

TMVFMilli Karma Sportif Direktörü Güvenç Kurtar, “Sayın Kaymakamımız sporun içinden gelen biri olarak spora destek vermesi bir spor adamı olarak beni çok mutlu etti. Spor bütün kötülükleri örten bir dal. Gençleri kahve köşelerinden, bilgisayar oyunlarından uzak tutan, uyuşturucunun ilkokullara kadar düşen bir uyuşturucu trafiği var. Bunlardan kurtulmak için çocukların spora, sanata ve bilime eğilmesi gerekiyor. Bunlardan da en önemlisi spor. Bu noktada mülki amirlerimizin buna önem vermesi bizi mutlu ediyor” diye konuştu.

Şahin, “Geçen Yıl Milli Karmamızı Ünye’ye Getirdik”

TMVFL Bölge Temsilciler Kurulu Başkanı Ali Şahin, “TMVF 2014 yılında kurulmuş bir federasyon. 17 takımlı bir ligde başlamış oldu. Bugün ise 80 takımın üstüne çıkması Türkiye’de bu işine ne kadar ihtiyaç olduğunu gösteriyor. Murat Ülgen kardeşimize teşekkür ediyorum.  Uzun yıllardır destek veriyor. Geçen yıl Milli karmamızı Ünye’ye getirdik. Kendileri ile beraber oynamıştık” diyerek beraberliğe dikkat çekti.

TMVFL Başkanı Kenan Gürsu, Ev sahipliğinden dolayı Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ve Murat Ülgen’e teşekkür etti.

Güney, “İnsanlara kaliteli konut, kaliteli hastane inşa ettiğimiz kadar, sportif faaliyetlerini gerçekleştireceği alanlara imkan sağlamalıyız”

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ise, “Veteranlarla ilgili Federasyonun her gün gelişmesi takımların ve oyuncuların artması son derece önemli.  Veteranların yapmış olduğu aktiviteler, sportif çalışmalar bir çok şeyin alt yapısını oluşturuyor. İstişarenin önünü açıyor, bilgi alışverişinin  bir şeylerin olgunlaştırılmasının hem zihinsel hem de fiziksel altyapısının, zihinsel altyapısının, hukuksal alt yapısının hem de sermaye alt yapınsın oluşmasında bir fırsat sunuyor. Ünye’nin yetiştirdiği çok futbolcular var. İmkansızlıklar dolayısıyla belirli noktaya gelen arkadaşlar var.  Sağlıklı toplumların yetişmesi için çok geniş kitlelere hitap eden spor alt yapısını oluşturmak ve toplumun geniş kesimlerini spor ile buluşturmak ve bu vesile ile de sağlıklı nesillerin oluşmasına katkı sağlamak. Spor hem bedensel hem ruh sağlığımız hem de toplumsal sağlığımız için olmazsa olmazımız.

İnsanlara kaliteli konut, kaliteli hastane inşa ettiğimiz kadar, kaliteli okul ihtiyacını giderdiğimiz, yol yaptığımız kadar artık yeşil alanlara ve sportif faaliyetlerini gerçekleştireceği alanlara imkan sağlamalıyız” dedi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.