son haberler

ÜFK Atletizm’de Samsun’dan Kupayla Döndü

Yayınlanma Tarihi: 27 Mayıs 2019 okunma

ÜFK Atletizm’de Samsun’dan Kupayla Döndü
Spor
0

Ünye Futbol Kulübü Atletizm takımı Samsun’da düzenlenen 5.Turkcell Küçükler Atletizm Festivali yarışmalarında erkeklerde takım halinde ikinci olurken kızlarda ise üçüncülüğü elde etti.

Samsun İlkadım Atletizm Stadyum’undaki yarışmalarda bayrak takımında erkeklerde Abdülkadir Ocak,Efekan Kıroğlu,Emrah Avcı,M.Ali Dağdeviren,Muhammet Topal yarışırken,kızlarda ise Derya Kaygusuz,Hülya Kaygusuz,Büşra Altun,Yağmur Kara ve Sılanur Akçay yer aldılar.Ferdi yarışlarda 60 metrede Abdülkadir Ocak ikinci,yüksek atlamada Efekan Kıroğlu üçüncü,fırlatma topunda Emrah Avcı üçüncülüğü elde ettiler. Ayrıca il karmasında yarışan Ünye Futbol Kulübü sporcularından Zeynep Avcı 60 metrede birinci olurken Zeynep Kayım ise fırlatma topunda yine birinciliği elde ettiler. Yarışma sonrası düzenlenen kupa töreninde sporculara kupa ve madalyaları verildi.

Kulüp Başkanı Metin Tamtürk elde edilen başarıdan dolayı mutluluğunu ifade ederken çocukları ile gurur duyduğunu belirttiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “Adımız futbol kulübü ancak sporun başka alanlarında da çocuklarımıza yol göstermek,adımızdan söz ettirmek istiyoruz.Bu sezon çalışmalarına başladığımız atletizmde çocuklarımız katıldıkları her yarışmadan kupa ve madalyalar ile döndüler.Samsun’da da gayet başarılı oldular.Bu çalışmalarda emek veren Uğur Özdemir hocamıza teşekkür etmek gerekiyor.Ciddi anlamda gayret gösteriyor.Ayrıca çalışmalarımızda bizlere tesis imkanı sağlayan ilçe spor müdürlüğümüze de teşekkür ederiz” dedi.

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.