son haberler

Ünçek Spor Kulübü’nden Türkiye Derecesi

Yayınlanma Tarihi: 16 Nisan 2018 okunma

Ünçek Spor Kulübü’nden  Türkiye Derecesi
Eğitim
0

Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu 2018 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye Bilek Güreşi Yarışması ve Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri 31 Mart-04 Nisan 2018 tarihlerinde Antalya’da yapıldı.

ÜNÇEK Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Dikici: ÜNÇEK Spor Kulübü olarak, 18  yaş altı gençler (bay-bayan) 21 yaş altı gençler (bay-bayan) kategorilerinde bu yarışmaya sporcu götürdük.  Genç erkeklerde 5 sporcu, genç bayanlarda 16 sporcu, 21 yaş altı genç erkeklerde 3 sporcu, 21 yaş altı genç bayanlarda 3 sporcu, toplamda 30 sporcumuz Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonasında yarıştı. Bilek Güreşi Türkiye yarışmasına 70 ilden 95 kulüp 1250 sporcu  katıldı. Ünye’mizi temsilen de ÜNÇEK Spor Kulübü. Ordudan 3 kulüp (ÜNÇEK Spor Kulübü, İdeal Gençlik Spor Kulübü ve Çevikder Spor Kulübü) 45 sporcuyla ilimizi temsil etmiştir. ORDU Sporcu Kafilesi olarak 21 yaş altı gençler kategorisinde takım halinde Türkiye 1. si olduk. 18 yaş altı gençler kategorisinde Türkiye 2. si olduk” dedi.

DERECEYE GİREN SPORCULAR

Özgenur Fidan  60 kilo sol kolda         Türkiye 3.sü

Buse Çelik 60 kilo  sağ kolda       Türkiye 4.sü

Mihriban Zıvalıoğlu 65 kilo sağ –sol kolda            Türkiye 4.sü

Kübra Yılmaz 60 kilo sağ kolda        Türkiye 4.sü

Eda Türedi  55 kilo sol kolda         Türkiye 5.si

İlknur Sencar    65 kilo sağ kolda        Türkiye 5.si

Sezgin Çoban   65 kilo sağ kolda        Türkiye 5.si

Feyza Şenol  70 kilo sağ kolda        Türkiye 6.sı

Büşra Ürer   60 kilo sol kolda         Türkiye  6.sı

Fatmanur Keskin      70+ kilo sağ kolda      Türkiye 6.sı

Mustafa Arslan         60 kilo sağ kolda        Türkiye 6.sı

SevgicanYağal        45 kilo sağ kolda        Türkiye 7.si

Ünçek Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Dikici ” Gençleri spor sayesinde bir araya getirerek kulübümüzün amaçları doğrultusunda bedenen, ahlaken geliştiriyor topluma kazandırıyoruz. 2017-2018 yılı içerisinde Sadece Bilek Güreşi branşında 4000 genç sporcuyu yarıştırdı. Bu sporcuların sadece Ünye Gençleri değil. Akkuş, Çaybaşı ve İkizce ilçelerimizdeki gençleri de bu sporun içine kattık. Ulaşmadığımız lise ve ortaokul kalmadı.Bütün bu çalışmaları yaparken, elde ettiğimiz Türkiye derecelerinde sponsorumuz Ünye Belediyesiydi. Ünye Belediye Başkanımız Ahmet Çamyar’a teşekkür ediyorum. Sporu desteklediği için, en büyük yatırımın gençlere yapılan yatırım olduğunu düşündüğü için, bu amaç doğrultusunda bizimle beraber olduğu için. Her şey gençler için her şey Ünye’miz için” diyerek sözlerini tamamladı.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.