son haberler

Ünye 1957 Spor kaybedince Kimse Kazanamayacak!

Yayınlanma Tarihi: 1 Kasım 2018 okunma

Ünye 1957 Spor kaybedince Kimse Kazanamayacak!
Spor
0

 

BAL Temsilcimiz Ünye 1957 Spor’un hafta sonu evinde oynadığı ve talihsiz bir skorla kaybettiği Yozgat maçının ardından Oney Kaplanları taraftar grubu bir açıklama yaparak takımlarına destek verdi.

Grup Sözcüsü Hasan Altun yaptığı açıklamada, “Masal gibi başladı, kabusla son buldu. Oysa Amasya deplasman dönüşü yağmur eşliğinde kurmuştuk bu maçın hayalini. Şampiyonluğa giden en büyük dönemecin bu dönemeç olduğunu biliyorduk. Ünye sokaklarını düşleşmiştik. Yeşil-beyaza bürünmüş nice insanlarla, kadın-erkek-çocuk demeden caddelerden stada doğru yol aldıklarını görmüştük. Hanboğazı’nın karanlığını meşalelerin aydınlatmasını hayal etmiştik… Ve her şey istediğimiz gibi gitmişti aslında, birer birer gerçekleşiyordu hepsi. Sabah saatlerinde şehrin her yanına yüreğini ortaya koymak için buluşan gençlerle doluydu her yer. Ablalar abiler eşlik ediyordu onlara. Saat 12:30’da karanlığı aydınlatmıştık. Ünye böyle bir şeye ilk defa şahit olmuştu. Çıkarı olmayan onlarca genç ve dilinde sadece “Ünyespor Sen Çok Yaşa” besteleri…”

“Herkes Kendi Futbol Bilgisiyle Maçı Yorumluyor”

” Saat 14:00 ve maç başladı… dakika bilmem kaç 2-0 öndeyiz. Yıllardır tribünlerdeyim, tüm kalbimle söylüyorum ki 55 dakika hiçbir takım taraftarı stadyumlarda top rakipteyken tek ses olup ıslıklasın, top bizdeyken saldırın diye bağırsın, görmedim duymadım bilmiyorum, bu hafta şahit olduk… işler istediğimiz gibi giderken saçma bir gol, bir kırmızı kart , bir gol daha derken durum 2-2… Önümde duran herkes küçük dilini yutmuş gibi sessiz, aradan bir ses hala umudunu kaybetmemişçesine Haydi Ünye Haydi Ünye Haydi diye inletiyor stadı. Son ses telleriyle… Durum 2-3 ve lider Yozgat…. Herkes maç bitiminden bu güne kadar konuşuyor.  Belki de bir ömür konuşulacak. Herkes kendi futbol bilgisiyle maçı yorumluyor.  Kimileri bitti derken kimilerinin umudu hala devam ediyor. Ama herkesin aklında tek bir soru “ Hoca Bu maçları Kaldıramıyor mu ?”, “Oyun müdahaleleri yetersiz mi ?” … Çünkü kendisine bile saçma gelecek ki şampiyonluk maçına çıkıp 2-0 dan 2-3 maç verilsin”

“Ünye İçin Düşmanlığı Ortadan Kaldırın”

“Zorumuza giden nedir biliyor musunuz ? Bu kulübe iyi günde de kötü günde de eleştiri yapanların hala konuşuyor olması. Yenildik tamam . Hoca yüzünden yenildik tamam. Trilyonlar çöpe gitti tamam. Oyuncular boş çıktı tamam…. Ağabey dediğimiz abicikler bir günde birlikte olun bir günde Ünye için düşmanlığı ortadan kaldırın. Ünye 1957 Spor kaybedince sen bir şey kazanmıyorsun. Aksine şehir kazanıyor. Sende kazanıyorsun. Gençlerin kazanıyor Ünye adını dışarıda gururlandırıyor, tribünler kazanıyor şehir şehir Ünye sesleri yankılanıyor. Sen kaybediyorsun böyle yaptıkça, buzdolaplarına televizyonlara masalara vs… Hatıramız ne kaldıysa haciz vererek temlik koyarak, Ünyespor ölürken tabutunu taşımayarak isimlerinizle beraber siz kaybediyorsunuz. Saçma sapan kulisleriniz yüzünden , ördüğünüz duvarlar yola döşediğiniz dikenli teller yüzünden, gencecik çocukların hayallerini yok ediyorsunuz”.

“Ben ve Arkadaşlarımın Tek Gayesi Ünye’nin Ve Ünyespor’un Adının Yaşamasıdır”

 Bilmem kaç yıldır ne bir topçu ne bir hoca nede başka bir şey çıkarabildik, Ünyeli olarak bunlarla gurur duyabiliyor musunuz  Oldu bitti her şey. Herkes hatasından ders alacak. Eğer bu şehir için bir şey yapmak istiyorsanız elimizdeki değerin kıymetini bilelim. 10 bin kişi diyoruz bir arada Ünye diye şehri inletiyor ve bundan mahrum kalmayalım ? İnanın bir şansımız daha yok. Kenara bırakın kulisleri , harcanan trilyonları , başarısız hoca demeçlerini de birlik olmaya bakın. Hoca hatasını görsün , siz de görün, bizde görelim. Ele inat birlikte olalım, ayrımcılığın kimseye hiçbir faydası yok olmadı. Ben ve arkadaşlarımın tek gayesi Ünye’nin ve Ünyespor’un adının yaşamasıdır. Bunun içindir bunca acısı bunca gayreti bunca çabası. Hiç kimseye bağlı kalmadan; deyiminizle Paralı Askeri olmadan böylede devam edecek. Maddi yaptığımız her şeyin arkasında Abilerimiz vardır . Kimseden para dilenmeyiz çıkar gözetmeyiz. Bunu diyenlerin alayı zamanında çocuk ceplerine 5-10 lira sokarak sağda solda konuşamadığınızı konuşturduğunuz insanlardır. O çocuklar “karnınızın acıkacağı yere gelmeseydiniz” dediğiniz çocuklar ve büyüdü .Ve kimsenin uşağı değil. Ünye sevdalısıdır …. Ve şimdi herkes doğru olanı düşünsün. Hatalarını görsün. Unutmasın ki Ünye 1957 Spor kaybedince Kimse Kazanamayacak ! Bu kulüpte herkes gelip geçici herkes bunun farkında, daim üzülen hep biz olacağız”

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.