son haberler

Ünye Amatör Futbol Kulüpleri Bir Araya Geldi

Yayınlanma Tarihi: 20 Haziran 2020 okunma

Ünye Amatör Futbol Kulüpleri Bir Araya Geldi
Spor
0

Ünye’de faaliyet gösteren Ünye Futbol Kulübü,Ünye 1957 Spor, Ünye Gençlerbirliğispor, Ünye Gücü Futbol Kulübü ve Ünye Fevzi Çakmakspor kulüp yöneticileri ve antrenörleri Yüzüncüyıl Restaurant’ta bir araya geldi.

Ünye’de futbol altyapı sorunları ve tesisleşme konularında fikir alışverişinin yapıldığı toplantıda diğer sorunlarla da ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıya Ünye Futbol Kulübü Başkanı Metin Tamtürk ile kulüp antrenörlerinden Aykut Kaygusuz,Gençlerbirliği Spor Kulübü adına Genel Kaptan Orhan İhtiyaroğlu ile Antrenörü Osman Çakın,Ünye 1957 Spor Kulübü adına Başkan Yardımcısı Hüseyin Şener,Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Şirin,Genel Kaptan Muharrem Som,Antrenörler Önder Demir ile Ayhan Bayraktar,Ünye Gücü Futbol Kulübü’nden Teknik Sorumlu Muhammet Kışla,Fevzi Çakmakspor Kulübü adına Genel Kaptan Hasan Zoroğlu ile Antrenörü Tuncay Arslan,Ünyespor eski teknik direktörleri Çağlar Çakır ve İbrahim Yıldırım toplantıda yer alan isimlerdi.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Gençlerbirliği Spor Kulübü Genel Kaptanı Orhan İhtiyaroğlu,; “Burada toplanma amacımız Ünye’de futbolda altyapının yeniden yapılanması adına neler yapabilirizi konuşmak. Burada bulunan değerli arkadaşlar altyapı ile ilgili çalışmalar yapıyorlar. Ama maalesef futbol ve tesisleşme adına Ünye, diğer ilçelere göre biraz geri kalmış durumda.Bunun sonucu olarak Ünyespor’un durumunu da içimize sinmiyor.Ünyespor biliyorsunuz uzun yıllar ikinci ve üçüncü ligde mücadele etti. Şu anda  profesyonel ligde takımımız yok. Yeniden yapılanma ve Ünye’de futbolu yeniden profesyonel lig seviyesine taşıma adına neler yapılabilir?İnşallah bu yılı herhangi bir kazaya uğramadan atlatırız. Seneyede inşallah hocalarımız devam eder onlara destek veririz. Biz her zaman onların yanındayız. Çünkü onlar seneye takımı üçüncü lige çıkartırlarsa burada bulunan amatör altyapı hocalarının da profesyonel ligde bulunan Ünye 1957 Spor’a futbolcu kazandırma imkanı olur. Başarı gelir ama başarının gelmesi için bir takım kriterlerin yerine gelmesi lazım. Sayın Kaymakamımız, Belediye Başkanımız ve İlçe Spor Müdürümüz tesisleşme anlamında bir takım girişimlerde bulundular.Burada Cevizdere’de bulunan mevcut tesise soyunma odaları, Çınarsuyu’nun oraya soyunma odaları anlamında çalışmalar var. Atatürk Parkı ile ilgili de bir takım düşüncelerimiz var. Onları da burada sizinle paylaşmak istiyoruz” dedi.

Ünye Gençlerbirliği Spor Kulübü Antrenörü Osman Çakın “Ünye’de yedi tane futbol kulübümüz var. 120 bin nüfuslu bir şehir. 85 mahallesi var. Ordu ili dahil 19 ilçe içerisinde amatör takımların çalışabileceği tesis yönünden Akkuş’tan sonra geliyoruz. Yani en kötü olan biziz. Sıkıntılar hep aynı uzun uzun anlatmanın bir anlamı yok. Biz çocuklarımızın insan gibi çalışabileceği bir yer, bizim antrenör olarak bilgimizi, deneyimimizi aktarabileceğimiz sahalar istiyoruz. Kendimiz için hiçbir şey istemiyoruz,sadece çocuklarımızın, gençlerimizin iyi şartlarda yetişmelerini istiyoruz. Soyunma odamız yok, kendimize ait kulüp binamız yok. Hepiniz biliyorsunuz, malzemeleri aracımızın bagajında taşıyoruz. Altyapıdan bir oyuncu kendi yeteneği olursa ancak öyle yukarılara çıkıyor. Ama onun da yetişmesi çok zor.Önceki yıllarda buradan sürekli futbolcu çıkarken şimdi niye oyuncu yetiştiremiyoruz? Bunun nedenleri tesis yetersizliği. Önceden şartlar diğer il ve ilçelerle eşitti. Biz şimdi çok geride kaldığımız için ne yaparsak yapalım, ne kadar çalışırsak çalışalım, ne kadar program yaparsak yapalım programı uygulayacak saha yok.Biz Ünye’nin şehir merkezinde ulaşımı kolay olan bir saha istiyoruz. Bunu da Atatürk Parkı olarak tespit ettik. Bizim öncelikli temel amacımız bu saha ve soyunma odalarınınkazandırılmasıdır. Bu yapıldıktan sonra burada futbolcu yetişmeyecek diye bir şey yok. Ben bir proje hazırlanması ve bu projenin Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne sunulması ve aramızdan 3-5 kişilik bir komisyon seçerek bu projenin yapılması için yetkililerle iletişim halinde olarak yapılmasını sağlamalıyız.Ama toplu gidilmesi gereken bir yere toplu gidelim, gerekirse velilerimiz ve öğrencilerimiz ile gidelim” dedi.

Ünye Futbol Kulübü Başkanı Metin Tamtürk ise yaptığı açıklamada “Öncelikle böyle bir organizasyonda bir araya gelmiş olmak çok önemli.Çünkü hepimizin Ünye’nin gençlerine karşı sorumlulukları var.Bugüne kadar kendi aramızda konuştuğumuz sorunları yüksek bir sesle hep birlikte duyurmak istiyoruz.Burada öncülük yapmasını beklediğimiz Ünye 1957 Spor Kulübü’nün çok değerli Başkan Yardımcısı Hüseyin Şener ile birlikte yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız ve antrenörlerinin de bulunuyor olmasını çok değerli görüyorum.Orhan İhtiyaroğlu hocamızın da yeni bir heyecanla bizlerin yanında olması Ünye futbolu altyapısının geleceği için önemlidir.Uzun zamandır dillendirdiğimiz tesisleşme ve altyapı organizasyonunun gözden geçirilmesi adına verimli bir toplantı olduğu kanaatindeyim.Bugüne kadar hep biz konuştuk biz dinledik.Gelinen noktada tesis anlamında bırakın gelişimi var olan doğal sahaları da kaybetttik.Ancak bugün için çağrılarımıza kulak vererek  Cevizdere Spor Tesisleri’nde amatör kulüplere irtibat bürosu ve soyunma odası yapımı ile Çınarsuyu Tesisleri’nin tekrar faaliyete geçirilmesi için ihale aşamasına gelmesini sağlayan çok değerli kaymakamımız Ümit Hüseyin Güney başta olmak üzere Ünye Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı, İl Spor Müdürümüz Mustafa Genç,İlçe Spor Müdürümüz Aydın Kuyumcu’ya ve de kıymetlimiz Dışişleri Bakan Yardımcımız Yavuz Selim Kıran beyefendiye çok teşekkür etmek istiyorum.İnşallah bu yatırımlar en kısa sürede tamamlanarak hizmetimize sunulacak.Şimdi beklentimiz Atatürk Parkı Halı sahasının büyütülmesi ve ilçemiz mahallelerinde semt sahaları yapılması.Bu noktada da değerli büyüklerimizin desteklerini esirgemeyeceklerine inanıyorum”dedi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.