son haberler

Ünye U-11 Cup Sona Erdi!

Yayınlanma Tarihi: 7 Mayıs 2019 okunma

Ünye U-11 Cup Sona Erdi!
Spor
0

İlçe Spor Müdürlüğü ile Ünye Futbol Kulübü’nün birlikte düzenlediği 100.Yıl İstiklal Kupası U-11 Futbol Turnuvası sona erdi.Ünye Şehir Stadyum’unda iki gün boyunca süren ve 12 takımın katıldığı turnuvada Fatsa Dolunayspor şampiyon olurken,Giresunspor ikinci Trabzon 24 Şubatspor ise üçüncü oldu.

Turnuvada Azerbaycan’dan Bakü Vatanspor,Giresunspor,Trabzon 24 Şubat,Fatsa Dolunayspor,Samsun 1919 Futbol Kulübü,Ordu Demirspor,Ünye Gücü Futbol Kulübü,Ünye 1957 Spor,Gençlerbirliği,Fevzi Çakmakspor,Fatsa Anadoluspor ve Ünye Futbol Kulübü U-11 takımları ile yer alırlarken turnuva organizasyonu içinde U-12 ve U-10 takımları da özel dostluk müsabakaları oynadılar.

Oldukça renkli ve güzel görüntülere sahne olan turnuvada minik yıldız adayları kıyasıya mücadele ederken aileri ve Ünye’li futbolseverler de tribünlerde yerlerini aldılar.

Turnuvanın final maçında Giresunspor’u 3-2 mağlup eden Fatsa Dolunayspor’a kupa ve madalyalarını İlçe Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney verirken ikinci ve üçüncü olan takımlara ise kupa ve madalyalarını Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Adem Atik verdiler.

-Tamtürk “Ünye için bir ilki gerçekleştirdik”-

Organizasyon taraflarından Ünye Futbol Kulübü Başkanı Metin Tamtürk Ünye’de ilk kez il dışından da önemli kulüplerin katıldığı bir alt yaş futbol turnuvası düzenlendiğini belirttiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “Kaymakamlığımız himayelerinde,İlçe Spor Müdürlüğü’müz ile Ünye Futbol Kulübü olarak birlikte organize ettiğimiz 100.Yıl İstiklal Kupası U-11 Turnuvamız oynanan müsabakalar ile sona erdi.Bu tarz turnuvaların Ünye’mizde de yapılması gerektiği yönünde daha önceleri ifadelerimiz olmuştu.Sağolsunlar kaymakam beyimizin destekleri ile İlçe Spor Müdürlüğümüz sayesinde bu turnuvayı düzenlemiş olduk.Baştan sona güzel bir organizasyon olduğu kanaatindeyim.Hem çocuklarımız hem de Ünye’miz adına çok güzel bir etkinlik oldu.Turnuvamıza katılım sağlayan tüm kulüplerimize,bizleri destekleyen ve her zaman yanımızda olan değerli Kaymakamımız Sayın Ümit Hüseyin Güney beyefendiye ve ödül törenimizde bizleri yalnız bırakmayarak onurlandıran Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Tavlı ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Adem Atik’e kulübümüz adına şükranlarımızı sunuyorum.

Hiç bir organizasyon tek başına gerçekleşmiyor.Bu güzel etkinlikte yanımda olan Ünye Futbol Kulübü yönetici arkadaşlarım Şinasi Gür,Tarık Yıldırım,Abdülkadir Yılmaz,İrfan Fıkıl’a,antrenör arkadaşlarım Muhammet Türköz,Azmihan Beslen,Aykut Kaygusuz,Halil Korkmaz,Abdurrahman Eken,İbrahim Yıldırım’a.

Ordu’dan gönderilen saha teçhizatları ve kupalar için İl Spor Müdürümüz Mustafa Genç’e,tesisleri çocuklarımızın hizmetine sunan İlçe Spor Müdürümüz Aydın Kuyumcu ve tüm personeline.

Müsabakalarda hakem olarak görev yapan tüm öğretmen ve antrenör arkadaşlarım Murat Arslan,Ali Arslan,Çetin Çoban,Emrah Arslantaş,Murat Peker,Bünyamin Yılmaz,Mehmet Dönmez’e.

Turnuvaya katılan tüm takımların su tedarikini sağlayan Muharrem Som’a teşekkürlerimi sunuyorum.

Umarım bu turnuvamız bundan sonraki yıllarda da yaparak geleneksel hale getiririz” dedi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.