son haberler

Ünye ve Fatsa Yılın Derbisi’ne Kitlendi

Yayınlanma Tarihi: 8 Kasım 2017 okunma

Ünye ve Fatsa Yılın Derbisi’ne Kitlendi
Spor
0

Bal ligi 4. grupta mücadele eden ve şampiyonluğu parola olarak belirleyen grubun iki önemli takımı haftasonu Ünye’de bir araya geliyor. Temsilcimiz Ünye 1957 Spor evinde konuk edeceği grup lideri ve komşu ilçe takımı Fatsa Belediyespor ile karşılaşacak. Maçın hazırlıklarını Ünye Şehir Stadında sürdüren takımı Ünye Belediye Başkan Yardımcısı ve Ünye 1957 Spor Basın Sözcüsü Erhan Eren yalnız bırakmadı. Eren burada yaptığı açıklamada maçın önemine ve iki ilçenin birlikteliğine vurgu yaptı.

İki Namağlup Takım Karşılaşacak

Pazar günü Ünye’de iki namağlup takımın karşı karşıya geleceğini ifade eden Eren, “Ünye 1957 Spor Bu maçı önemli hale getiren etkenlerden biri de şampiyonluğa oynayan takımların ikisinin lig lideri ve ikinci pozisyon takımımızın karşı karşıya geldiği müsabaka olmasıdır. Bir başka önemi grubun iki namağlup takımın karşı karşıya getiren mücadele olmasıdır. Tarihsel süreçte Fatsa Belediyespor ve Ünye1957spor birbirine rakip olmuş iki takım, iki dost ve kardeş takım. Fatsa ile bizim çok ciddi bağlarımız var her şeyden önce ticari ilişkilerimiz var, siyasi ilişkilerimiz var, akrabalık ilişkilerimiz, var iki komşu ve dost ilçeyiz biz bunun altını önemle çizelim. Pazar günkü mücadelenin bizim için ne kadar önemli olduğunu teknik heyetimiz kardeşlerimiz yönetimimiz farkında ligin geri kalan 7 haftalık bölümünde biz hiç mağlup olmadık 7 maçta 4 galibiyet 3 beraberlik aldık. Ligin en az gol yiyen en avareci takımıyız. Bu faktörleri de dikkate aldığımız zaman maçın önemi daha da artıyor. Tabii ki beklentimiz karşılaşmayı galip tamamlamak galip tamamladığımız takdirde grubumuza 4.takım olarak devam edeceğiz ama futbol 3 neticeli bir oyun. Galibiyet olduğu gibi mağlubiyet de var. Beraberlik de var maçın skorunun da önüne geçmesi gereken aslında iki komşu ilçenin hukukuna bir zeval gelmemesidir” diye konuştu.

Olmazsa Olmazımız Fair Play

Fatsa Belediyespor kulübünü ziyaret edecek olan Basın Sözcüsü Eren, “Bu manada biz bugün akşam saatlerinde Fatsa Belediyespor kulübümüzü kendi tesislerinde ziyaret edeceğiz. Onların daveti üzerine de akşam yemeğinde Fatsa’da bir araya geleceğiz. Fair Play olgusuna burada bilhassa vurgu yapmak istiyoruz. Olmazsa olmazımız o. Pazar günü Fatsa’yı burada kendi sahamızda ağırlarken Ünyeliler olarak Ünye 1957 Spor olarak mahcubiyet duyacağımız hiçbir taşkınlığı sporun ruhuna doğasına aykırı hiçbir olayın bulunmaması bizim öncelikli hedefimiz. Burada tabii ki ondan sonra galip gelmek ve emin adımlarla hedefimize ilerlemek istiyoruz” dedi.

Her Geçen Gün Ünye 1957 Spor’a Destek Artıyor

Ünyelilerin son yıllarda yeniden güvenini kazanan bir Ünyespor olduğunu ifade eden Basın Sözcüsü Erhan Eren, “tabi biz ligin başından itibaren sırayla söyleyecek olursak Orduspor, Amasyaspor, Perşembespor ve Ladikspor maçlarını kendi sahamız ve seyircimiz önünde oynadık. Her maçta biraz daha artan bir taraftar sayısıyla halkımız bize destek oldu.  Takımımızın yanında oldu. Sezon başında koyduğumuz hedeflere ilerlerken burada taraftarımızın bize destek olması aynı zamanda memnuniyet verici bir durum. Bu maçlardaki taraftar sayımızın 7 binlere kadar ulaştığı görünüyor. Bu ciddi bir ortalama. Bırakın amatör ligleri hatta süper ligde birçok takım bu taraftar sayısına ulaşamıyor. Bu ziyadesiyle bizi memnun ediyor. Belediye başkanımız sayın Ahmet Çamyar’ın bizim önümüze koyduğu hedef içerisinde bu da vardı. Yani Ünye’de yeniden futbol kültürünü tesis etmek insanların hafta sonunu siyasi düşünceleri ideolojileri farklılıkları bir kenara bırakarak bir arada aynı şeye sevindikleri aynı şeylere de beraber üzüldüğü bir olguyu da oluşturalım noktasında bir proje takımıydı aslında bu. Bunu destekleyecek olanda tabi ki takımın başarılı olmasıydı şükür olsun biz belediye başkanımıza mahcup olmadık şu ana kadar. Allah bundan sonra da inşallah bize mahcubiyet yaşatmasın çünkü belediye başkanımızın bu konuda çok ciddi bir emeği var.  Bu takımın sadece bir takım paletif çözümler üretmek noktasında anlık bir takım ihtiyaçlarını karşılamak değil bütün sezonu planlayan bir çalışma yürütüyor kendisi bu manada ben yönetim kurulumuz adına da belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Pazar günü bütün taraftarlarımızı maça davet ediyorum tarihi bir ana tanıklık edeceğiz. Ünyespor ve Fatsaspor’un tarihlerine bakacak olursak belki de en önemli maç bu. Çünkü iki takımında şampiyonluğa oynadığı müsabaka olmasında belki de bu ilk. Taraftarımıza şu konuda seslenmek istiyorum spor sevgi dostluk ve kardeşliktir. Fatsa bizim dost ve kardeş ilçemizdir.  Maçın sonucu ne olursa olsun. Ünye olarak bize mahcubiyet yaşatacak hiçbir tutum ve davranışa tevessül etmeyelim. Ordu protokolü de burada olacak Büyükşehir Belediye Başkanımız Milletvekillerimiz hatta Valimiz ve aynı şekilde komşu ilçelerimiz belediye başkanları burada olacak” dedi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.