son haberler

Ünye’nin İlk Takımında Yönetim Değişti

Yayınlanma Tarihi: 9 Eylül 2018 okunma

Ünye’nin İlk Takımında Yönetim Değişti
Spor
0

Ünye’nin ilk ve tek kadın futbol takımı olan Ünye Gücü Futbol Kulübü’nün olağanüstü genel kurulunda yönetim değişti.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası salonunda Nihat Şen’in divan başkanlığında gerçekleşen kongrede gündem maddeleri görüşüldü.

Tek liste ile gidilen seçimde Hüseyin Gerçeker başkanlığında yeni yönetim oluştu. Yönetimde şu isimler yer aldı; Abdulkadir Bulat, Adnan Mutlu, Fatih Alparslan, A.Muhsin Şimşek, Nihat Güler, Emine Uysal, Nuray Savaş ve Ahmet Yıldıran yer aldı.

Genel Kurulda konuşan Ünye Gücü Futbol Kulübü Teknik Sorumlusu Muhammet Kışla “Kulübümüz 2016 yılında kuruluşunu yaptıktan sonra, Ünye’de futbol altyapı çalışmalarına ardından da Ünye’nin ilk ve tek kadın futbol takımının kuruluşunu yaparak geçtiğimiz sezon 3. ligde mücadele etti. Kulübümüz yeni süreçte yeni bir yönetimle yola devam edecek” diye konuştu.

Divan Kurulu Başkanı Nihat Şen ise “Bayan futbol takımı bölgede 3. Ligde oynuyor. Bu durumdan benim ve bir çok kişinin yeni haberi oluyor. Bu kulübün kurulmasında emeği geçen yönetim kurulu kurucu başkanı ve geçmişteki yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. bir şeyi kurmak önemlidir ancak sürekliliğini sağlamak daha da önemlidir. Bu yüzden yönetime gelecek arkadaşların bu anlayış ve profesyonel bakış açısı ile spor kulübünü yönetmelerini istiyorum. Kulüpleri ayakta tutan en önemli unsurlardan biri maddiyat ve ekonomidir. Ekonomiyi düzgün planlamaz ve yönetemezseniz sürekliliği sağlayamazsınız. Ben elimden geldiğince bu kulübün ve yönetimin yanında olacağım” diye konuştu.

Yeni dönem Ünye Gücü Futbol Kulübü Başkanı seçilen Hüseyin Gerçeker: “Futbol hepimizin tutkusu ama kadın futbolu dediğimizde yabancı kalıyoruz. Bizim amacımız ilk önce kadın futbol takımımızı 2. lige çıkartmaktır. Daha sonra da farkındalık yaratacak farklı branşlara yönelmektir. Amacımız spor ve kötü madde ve alışkanlıklardan gençlerimizi kurtarmaktır.” diye konuştu.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.