son haberler

Emekli Oldular Ama Dostlukları Bitmedi!

Yayınlanma Tarihi: 12 Haziran 2019 okunma

Emekli Oldular Ama Dostlukları Bitmedi!
Yaşam
0

Örnek Et Balık emeklileri, 17’ci kez bir araya geldi.

Fatsa Et Balık Kurumu Emeklilerinden Gazanfer Göksu’nun fikir babalığını yaptığı organizasyonla her yıl Haziran ayının ilk haftasında bir araya gelen Fatsa Et Balık Kurumu emeklileri birlik ve beraberlik örneği sergiledi.

13 arkadaşın 2003 yılında başlattıkları buluşmaların 17.’si, her kademeden görevli 45 kişilik katılımla 7 Haziran 2019 Cumartesi günü Fatsa’da gerçekleştirildi. Kur-an’ı Kerim tilavetiyle başlayan buluşmada eskiler yad edildi.

Emekliler buluşmasında konuşan Fatsa Et balık kurumundan emekli Gazanfer Göksu” 2000 yılında fabrikanın kapanmasıyla 2003 yılı Haziran ayında 13 arkadaşımızla birlikte Fatsa’da başlatmış olduğumuz emekliler toplantısını 17 yıldır kesintisiz olarak başarıyla sürdürmekteyiz.”dedi.

Gazanfer Göksu “Fabrikadan emekli olup çeşitli illere yerleşen arkadaşlar ya Fatsa’da ve ya Ünye’de başta anlaştığımız gibi buluşmaktadır. Bugünkü buluşmaya katılanların sayısı 45 idi. Bu rakam geçtiğimiz yıllarda 90 kişiyi bulmaktadır. Aralarında ahde vefa ve samimiyet olup hiçbir siyaset sokmadan birlik ve beraberlik örneği göstererek ebediyet göç etmiş iş arkadaşlarımızı bu yıl da olduğu gibi okuttuğumuz Kur-an’ı Kerim tilavetiyle yâd ediyoruz” diye konuştu.

Buluşmanın 17’cisi, geçmiş yıllarda da olduğu gibi o muhteşem iş ve samimi iş arkadaşlığı anılarıyla dolu eski günler, bazen neşeyle, bazen de hüzünle yâd edilerek, seneye buluşmak dilek ve temennisi sonunda topluca çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.