son haberler

Kene Avcısı Sülünler Doğaya Salındı!

Yayınlanma Tarihi: 28 Eylül 2020 okunma

Kene Avcısı Sülünler Doğaya Salındı!
Yaşam
0

Ünye’de Tarım ve Orman Bakanlığı 11.Bölge Ordu Şube Müdürlüğünce “Keklik ve Sülün Yerleştirme Eylem Planı” Projesi çerçevesinde 1000  adet sülün doğaya salındı.

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına sebep olan keneler ile doğal yollardan mücadele etmek, ekolojik dengenin korunması ve  doğadaki sülün varlığının artırılmasını sağlamak amacıyla Ünye’nin Cevizdere Mahallesi’nde Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından Samsun Gelemen Sülün Üretme İstasyonundan Ordu Şube Müdürlüğü’ne tahsis edilen 1000 adet sülünün salımı gerçekleştirildi.

Sülün Salım Programına Ünye İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ferda Yıldırım, Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü Ünye Şefi Saygın Yıldırım, Doğa Koruma Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü Mühendisi Özber Özbucak Doğa Koruma ve Milli Parklar Samsun ve Ordu Şube Müdürlüğü personelleri ile Cevizdere Mahalle Muhtarı Şükrü Balcıoğlu katıldı.

 

Proje kapsamında ava kapatılan bir alan içerisinde salımı yapılan sülünlerin üreyerek çoğalması ve tüm il geneline yayılması hedefleniyor.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.