son haberler

Sahipsiz Tavşana Minik Öğrenciler Sahip Çıktı

Yayınlanma Tarihi: 29 Kasım 2019 okunma

Sahipsiz Tavşana Minik Öğrenciler Sahip Çıktı
Yaşam
0

Ünye’de duyarlı bir vatandaş tarafından bulunan evcil tavşanı öğrenciler sahiplendi.

Liseler Mahallesi Niksar Caddesi’nde duyarlı bir vatandaş tarafından bulunan ve sahipsiz olduğu tespit edilen evcil tavşan Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü Ünye Şefi Saygın YILDIRIM’a teslim edildi. İlçe Tarım Müdürlüğü Veterineri tarafından yapılan kontrolde tavşanın sağlık durumunun iyi olduğu tespit edilirken bir süre sahibi araştırılan tavşanı sahibinin bulunamaması üzerine öğrenciler sahiplendi.

Ünye Gölevi Anaokolu yöneticilerden tavşan beslemek için uygun bahçe ve kapalı yerlerinin olduğu bilgisi gelirken talep üzerine Doğa Koruma Milli Parklar Ünye Şefi Saygın Yıldırım tarafından miniklere Hayvan Sevgisi aşılamak amaçlı tavşanın sahiplendirme işlemi yapıldı.

Minikler tavşanı görür görmez Öğretmeleriyle birlikte sevgi ve şefkat gösterirken havuç ve marulla besleme yaptılar.

Ünye Gölevi Anaokulu Öğretmenlerinden Beyzanur Türk “biz çocuklarımıza hayvan sevgisi aşılamak ve hayvansever yetiştirmek için okulumuzun bahçesine Tavşan, Tavuk, ördek  gibi canların yaşaması için alanlar kurduk. Tavşan içinde hazırladığımız mevcut bir evimiz ve kapalı bahçemiz var. Miniklerimiz ve bizler tavşanı sahiplendiğimiz için çok mutlu olduk. Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefi Saygın Yıldırım’a talebimize karşılık verdiğinden  dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.