son haberler

Bakanlık Pide ve Lahmacunda Tespit Etti

Yayınlanma Tarihi: 14 Ocak 2020 okunma

Bakanlık Pide ve Lahmacunda Tespit Etti
Asayiş
0

Tarım ve Orman Bakanlığı, 2020 yılına ait ilk tağşiş listesini kamuoyu ile paylaştı. Ordu’dan 3 firmanın ürünlerinde taklit ve tağşiş yaptığı tespit edildi. Bakanlık Ünye’de hizmet veren Öz Diyarbakır Sofrası’nın Temmuz ayında alınan numunesinde dana etinde sakatat ve kanatlı eti tespit etti.

Daha önce Öz Diyarbakır Sofrası’ndan yapılan açıklamada böyle bir durumun söz konusu olmadığı belirtilmişti ancak Bakanlık bu liste ile firmanın açıklamalarını yalanlamış oldu.

Ordu’nun Kabataş İlçesi’nde Sütmar Süt Ürünleri firmasının tost peynirinde bitkisel yağ, Perşembe İlçesi’nde Çerkezoğulları Şarküteri’de köftede kanatlı eti tespit edildi.

Gazlı içecekten, bala, çaydan zeytin yağına, çikolatadan ete kadar taklit, tağşiş veya ilaç etken maddesi tespit edilen toplam 229 firmaya ait 386 parti ürün belirlendi.

Taklit, tağşiş yapıldığı veya ilaç etken maddesi ilave edildiği tespit edilen toplam 229 firmaya ait 386 parti ürün Bakanlığın internet sitesinde kamuoyunun bilgisine sunuldu. Böylece ilk kamuoyu duyurusunun yapıldığı 2012 yılından bu yana 1443 firmaya ait 3202 parti ürün tüketicilerin bilgisine sunulmuş oldu.

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.