son haberler

Beklenen Oldu, Kapatıldı!

Yayınlanma Tarihi: 25 Şubat 2021 okunma

Beklenen Oldu, Kapatıldı!
Asayiş
0

Ordu’da koronavirüs vakalarının artış gösterdiği bir mahalle karantina altına alındı.

Hıfzısıhha Gece Yarısı Toplandı

Ordu İl Hıfzıssıhha Meclisi 24.02.2021 tarihinde saat 23.00’da Ordu Valisi Tuncay SONEL

Başkanlığı’nda toplanırken, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunun 11/C maddesi, 1593 sayılı Umumi  Hıfzıssıhha Kanunu 27. ve 72. maddeleri uyarınca aşağıdaki kararları aldı.

“Koronavirüs Salgını Nedeniyle Tüm Dünyada Can Kaybı Ve Vaka Sayısı Artmaya Devam Etmektedir”

Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni

tip Koronavirüs (Covid­19) salgını nedeniyle tüm dünyada can kaybı ve vaka sayısı artmaya devam etmektedir. Covid­19 salgınında en temel risk unsuru virüsün bulaşıcılığının yüksek/hızlı olması nedeniyle vatandaşlarımızın toplu olarak bulunduğu mekanlar/alanlardır.

Devletimiz tüm kurumları ile bu salgının yayılması ve vatandaşlarımızın hayatlarını tehdit  etmesini engellemek için birçok umuma açık yerlerin faaliyetlerinin durdurulması başta olmak üzere tedbir almakta ve bu kapsamda uyulması gereken kuralları belirleyerek vatandaşlarımızla paylaşmaktadır.

“Aydınlık Mahallesi, İkinci Emre Kadar Karantinada”

Yaşanan salgının biran önce engellenmesi, vatandaşlarımızın sağlık güvenliğinin korunması amacıyla; Altınordu İlçesi Aydınlık Mahallesi ile ilgili olarak uyulması gereken kurallara ilişkin  olarak aşağıda belirtilen ilave tedbirlerin alınması gerekli görülmüştür. Bu kapsamda; Ordu İli Altınordu İlçesi Aydınlık Mahallesi’nde çeşitli sebeplerle yapılan testler  sonucunda Koronavirüs vakalarının tespit edilmesi, olası vaka ve bunların temaslıları sonucu ev karantinasında bulunan kişiler bulunduğu tespit edilmiştir. Bu kapsamda Koronavirüs salgınının kontrol altına alınması amacıyla; Ordu İli Altınordu İlçesi Aydınlık Mahallesinde 24.02.2020 tarihi saat 24.00’dan itibaren ikinci değerlendirmeye kadar karantina kararı alınmasına, söz konusu mevkii ile olan giriş çıkışların kapatılmasına;Yukarıda belirtilen çerçevede, çalışmaların/tedbirlerin ivedilikle planlanması/uygulanması ve uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi, gerekli görülmesi durumunda alınan kararlara uyulup uyulmadığının denetlenmesine, alınan kararlara uymayanlara idari ve adli işlem başlatılmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.