son haberler

Bu Oyuna Dikkat! Ordu’da Bir Can Daha Aldı

Yayınlanma Tarihi: 10 Kasım 2017 okunma

Bu Oyuna Dikkat! Ordu’da Bir Can Daha Aldı
Asayiş
0

Altınordu ilçesinde dün akşam saatlerinde 18 yaşındaki bir genç canına kıydı. Edinilen bilgiye göre ilçeye bağlı Şahincili Mahallesi’nde 18 yaşındaki İ.D., evinde doğalgaz borusuna kolanla kendini astı.

Ailesinin tek çocuğu olduğu öğrenilen gencin cansız bedeni eve gelen annesi tarafından bulundu. Oğlunun cansız bedeniyle karşılaşan annesinin ve acı haberi alan diğer aile fertlerinin feryatları yürekleri yaktı.İ.D.’nin anne ve babasının Ordu Devlet Hastanesi’nde çalıştığı öğrenildi.

Olay yerine gelen Cumhuriyet Savcısı tarafından yapılan incelemenin ardından 18 yaşındaki gencin cansız bedeni otopsi için Ordu Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Mavi Balina Oyunu İddiası

İddiaya göre 18 yaşındaki genci kendi canına kıymaya kadar götüren neden “Mavi Balina” adlı bir internet oyunu. Dünyada 130 gencin canına kıymasına neden olan oyunda oyunculara 50 görev veriliyor. Verilen bu görevlerin sonunda oyuncunun kendini asarak yada yüksek bir yerden atlayarak canına kıymasıyla oyun son buluyor.

Berat da Bu Oyunu Oynuyordu!

Geçtiğimiz Temmuz ayında Berat adlı çocuk da aynı şekilde kendini doğalgaz borusuna asarak intihar etmişti. Berat’ın da bu oyunu oynadığı iddia edilirken yakınları sosyal medyadan diğer aileleri uyarmıştı.

Ünye TV’de yer alan Haberin Linki

Bilgisayardaki Büyük Tehlike!

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.