son haberler

130 Sporcu Terfi Etti!

Yayınlanma Tarihi: 13 Mayıs 2019 okunma

130 Sporcu Terfi Etti!
Eğitim
0

Ünye Reis Arslanlar Spor Kulübü’nde Taekwondo kuşak sınavı yapıldı. Hafta sonu gerçekleştirilen kuşak sınavına 130 sporcu katıldı.

Taekwondo federasyonu 2019 yılı  2.dönem Mayıs  ayı kuşak sınavı  komisyonunda Milli Hakem ve Antrenör Siyah Kuşak 6. Dan Cavit Arslan, Taekwondo Hakemi ve Antrenörü İlker Helvacıoğlu yer aldı.

Sınav sonucunda sporculardan 20 sarı, 35 sporcu sarıdan-yeşile, 15 sporcu yeşilden-maviye, 18 sporcu maviden-kırmızıya, 35 sporcu kırmızıdan-kırmızı siyaha ve 8 sporcu da kırmızı siyahtan-siyah kuşağa terfi etti.

“Taekwondo’da Kuşak Sınavı Önemli”

Ünye Reis Arslanlar Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan sınav sonrası yaptığı değerlendirmede, “130 sporcumuzun katıldığı kuşak imtihanını güzel ve başarılı bir şekilde tamamladık. Sporcularımız bir üst kuşağa terfi etmek için ter döktü. Bildiğiniz gibi Taekwondo’da kuşak sınavları büyük önem arz ediyor. Bir sporcunun hakem olabilmesi için en az Siyah Kuşak 1. Dan alması gerekiyor. Antrenör olması için ise Siyah Kuşak 2. Dan’a sahip olması gerekiyor. Bu nedenle sporcuların kuşak imtihanına girerek başarı elde etmesi gerekiyor. Diğer spor dallarını Taekwondo’dan ayıran en önemli özellik budur. Ayrıca sporcuların müsabakaya katılması için miniklerde Kırmızı Kuşak, Gençlerde Kırmızı Siyah Kuşak olması gerekiyor. Ben sınava katılan ve başarı gösteren tüm sporcularımızı tebrik ediyorum” dedi.

 

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.