son haberler

Genç Fotoğrafçılardan Ünye Turu

Yayınlanma Tarihi: 28 Mart 2018 okunma

Genç Fotoğrafçılardan Ünye Turu
Eğitim
0

Ünye Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Fotoğrafçılık Kulübü öğrencileri Ünye Turu yaparak kayıt altına aldı.

Fotoğrafçılık Kulübü Öğretmeni Sevdiye Kayır öncülüğünde Gençlerimiz Ünye’mizi Tanıyor Sosyal Etkinliği kapsamında öğrenciler Yunus Emre, Ünye Yaşayan Tarih Müzesi, Kadılar Yokuşu, Ayanikola, Çamlık, Fener altı ve Yalı Kilisesi’ni ziyaret etti.

Geziyi değerlendiren Fotoğrafçılık Kulübü Öğretmeni Sevdiye Kayır, “Fotoğrafçılık Kulübü öğrencileri ile; Ünye’nin tarihi ve turistik yerlerinin öğrenilmesi ve gelecek kuşaklara aktarabilir durumda olmaları amaçlı gezi gerçekleştirmiştir. Gezi süresince ÜTAG (ünye Tarih Araştırma Grubu) Ahmet Derya Varilci gezi rehberliği yapmıştır. Ben ve Ahmet Derya Varilci, öğrencilere Yunus Emre- Ünye Yaşayan Tarih Müzesi- Kadılar Yokuşu- Ayanikola – Çamlık-Fener altı-Yalı Kilisesini gezdirdik ve bu yerler hakkında tarihi kültürel doğal oluşumları ile ilgili bilgilendirmeler yaptık. Fotoğrafçılık kulübü öğrencilerimiz gezi süresince fotoğraf kurallarına uygun fotoğraf çekimi yaptılar. Çekilen bu fotoğraflar daha sonra kulüp çalışmalarında fotoğraf okuma etkinliğinde kullanılmak üzere arşivleme yapılmıştır” dedi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.