son haberler

Grafik – Fotoğraf Öğrencileri İşi Mutfağında Öğreniyor

Yayınlanma Tarihi: 10 Ocak 2019 okunma

Grafik – Fotoğraf Öğrencileri İşi Mutfağında Öğreniyor
Eğitim
0

Grafik ve Fotoğraf Alanı, Öğretmenleri Sevdiye Kayır’ın koordinatörlüğünde, alan eğitimleri, atölye donatımları, fiziki ortamlarına, öğrencilerin stajı, öğrencilerin mesleğe ve hayata hazırlanması gibi birçok alanda daha donanımlı insanlar yetiştirmek misyonu ile sektör işbirliğinin önemli olduğu düşüncesinden hareketle  her yıl olduğu gibi bu eğitim öğretim yılında da sektör işbirliği çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Fotoğraf Sanatçısı Şeref Akçay yine atölyesini öğrencilere açtı. Tecrübelerini ve donanımlarını öğrencilerle paylaştı.

Fotoğraf Sanatçısı Şeref Akçay Meslek liselerindeki tüm alan ve dalların, bulunduğu şehrin nitelikli iş gücü ve istihdamına göre yenilenmesi gerektiği ve Grafik ve Fotoğrafçılık alanının sektörün her zaman aradığı elemandan olduğunu, nitelik iş gücünün yetiştirilmesinde benim de bir katkımın olmasından çok memnun olduğunu, alan öğretmeni Sevdiye Kayır’a bu güzel işbirliğinde kendisini tercih ettiği için teşekkür ettiğini söyledi.

Ş. Akçay meslek olarak Grafik ve Fotoğrafçılığın Dünü-Bugünü-Yarını temalarına dokundu.Öğrencilere seçtikleri alanla ilgili gelecekte ne ve nasıl olmak istiyorsunuz.Grafik ve Fotoğrafçılığın günümüzdeki yeri ve gelecekteki öngörebildiğimiz teknolojik gelişimi.Kendimizi ne kara tanıyoruz.Alan seçi yaparken kendimizi ne kadar tanıyoruz.Alanla ilgili yabancı dilin önemi.

Farklılıklarımız.Vizyonumuz nedir.Yaptığımız meslek bizi ne kadar mutlu ediyor.Mesleği iyi yapabilmek için hayal gücünün önemi.Fotoğraf okumanın önemi.Fotoğrafta dram nasıl yakalanır.Çok fotoğraf çekmenin önemi.Hayatımızın her alanında ve anında fotoğraf.İletişim kurmak için fotoğraf,fotoğraf çekmek için iletişim.Herkesin gördüğünden farklı bakmayı öğrenin.Yapılmayanı yapma. Hayal gücü.Manipülasyon nedir.Mesleğinizi zor açılardan değerlendirip çok analiz ederseniz o kadar tanımanızı sağlar. Grafik ve Fotoğraf alanına her yönden bakınız.

Ünye, fotoğraf için zengin görsellere sahip bir kent. Yaşadığınız ne kadar tanırsanız ve fotoğrafçılıkta hayal gücünüzü ne kadar kullanırsanız sizi etkileyen fotoğraflar çekebilirsiniz.

Grafik ve fotoğraf alanı öğretmeni Sevdiye Kayır Şeref Akçay’a; meslekle ilgili daha yolun başında olan bu gençlerin yetiştirilmesinde her zaman desteklerini esirgemeyen, işbirliğine her zaman açık olan ve her bir araya geldiklerinde keyifli sunum sohbet ve enerjilerinin yüksek ve pozitif olması ile keyif aldığını söyledi.En kısa zamanda tekrar bir araya gelip öğrencilere fotoğrafla ilgili paylaşımlar yapma sözü verildi.

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.