son haberler

Liseli Elif Okuluna Tabutla Geldi

Yayınlanma Tarihi: 4 Nisan 2018 okunma

Liseli Elif Okuluna Tabutla Geldi
Asayiş
0

Ünye’de yakalandığı hastalığa teşhis konulamayınca iki hafta süren yaşam mücadelesini kaybeden liseli Elif Temizyürek, okulunda düzenlenen törenle gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.

Ünye Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi 19 yaşındaki Elif Temizyürek, iki hafta önce sağlık sorunları nedeniyle önce Ünye Devlet Hastanesi’nde, ardından Samsun OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınmıştı.

Yapılan tetkiklere rağmen hastalığına teşhis konulamayan ve yoğun bakıma alınan genç kız, 3 Nisan 2018 Salı günü hayatını kaybetti.

Elif Temizyürek için okulunun bahçesinde tören düzenlendi. Tabutla son defa okuluna getirilen Elif için öğretmenleri ve arkadaşları gözyaşlarına hâkim olamadı.

“Evladımızı kaybettik”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal, törendeki konuşmasında, “Sözlerin kifayetsiz kaldığı, hüzünlü bir andayız. Öğrencilerimiz bizim evlatlarımız. Anne babalar gibi bizde evladımızı kaybettik. Hüzünlüyüz. Elif kızımızla okul koridorlarında zaman geçirdiniz, öğretmenlik yaptınız, haklarınızı ona helal edin. Mekânı cennet olsun.” dedi.

“Bize sabretmek, dua etmekten başka bir şey düşmüyor.”

Ünye Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ayşe Akyol, Elif Temizyürek’in ailesine ve sevdiklerine sabır dileyerek, “Bizler etkinliklerimizde, mezuniyetlerimizde bir araya geliyorduk. Bugün farklı bir gün. Daha önce de öğrencisini kaybetmiş bir öğretmen olarak, evladını kaybetmiş bir anne olarak buradayım. Kızımız Elif’in anne ve babasının yerine kendimi koyuyorum. Bize sabretmekten ve dua etmekten başka bir şey düşmüyor. Genç yaşta çiçek bahçemizden bir çiçeğin aramızdan ayrılması hepimizi çok üzdü. Ailesine, sevdiklerine sabırlar diliyorum. Mekânı cennet olsun.” ifadelerini kullandı.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.