son haberler

Minikler Müzede Öğrendi

Yayınlanma Tarihi: 13 Şubat 2018 okunma

Minikler Müzede Öğrendi
Eğitim
0

Ünye Yaşayan Kültürel Miras Müzesi’nin konukları bu kez minik öğrenciler oldu.

Ünye Müftülüğü Gölevi Güvenler Kur’an Kursu öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde Ünye Yaşayan Kültürel Miras Müzesi’ni ziyaret etti. İlk kez müze ziyareti gerçekleştiren öğrenciler burada çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi.

Müze Sorumluları Halk Bilimci İhsan Akbulut ve Elif Güngör Akbulut miniklere müze hakkında bilgi verirken Karagöz Hacivat oyunuyla çocukları eğlendirdi. Karagöz Hacivat’ı merak eden minikler ise eğlenceli gösterinin ardından sahne arkasına geçerek canlandırma yaptılar.

Öğrenciler müze evde bulunan tarihi eserleri de görerek bilgi sahibi oldu. Büyüklerin çocukluk oyunlarını da yaşayarak gören minikler bazı oyunları çok sevdi. Yer sofrasına oturan, kukla gösterisini izleyen ve geçmişten günümüze yansıyanları seyreden minikler Ünye Yaşayan Kültürel Miras Müzesi’nden mutlu ayrıldı.

Kreş Müdürü Saliha Demir ziyaret ile ilgili “biz Ünye Müftülüğü’ne bağlı Gölevi Güvenler Kur’an Kursu olarak öğrencilerimize sadece kursumuzda bilgiler vermiyor onları yaşadıkları şehri tanımalarını da sağlıyoruz. Biz hem adabı muaşeret dersleri, hem din dersi hem de el becerilerini geliştirici etkinlikler yaparak öğrencilerimizin sağlıklı ve etkili bireyler olması için çalışıyoruz. Bu kapsamda Ünye’mizde bulunan müze evi ziyaret ederek öğrencilerimizin tarihimizle ilgili bilgi sahibi olmalarını istedik. Velilerinden izin aldığımız öğrencilerimizi buraya getirdik ve güzel bir gün geçirmelerini sağladık. Kreşimizde sabah, öğle ve  tam gün olmak üzere toplam 75 öğrenci var. 4-6 yaş arası öğrencilerimiz bu etkinliğimizde de tarihimizi eğlenerek öğrendi. Ben bizi ağırlayan müze sorumlularımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.