son haberler

Okuma Köşesi, Okumayı Sevdirdi

Yayınlanma Tarihi: 10 Ocak 2018 okunma

Okuma Köşesi, Okumayı Sevdirdi
Eğitim
0

Ünye’nin Yeşilkent Mahallesi’nde eğitim gören öğrenciler okuma köşesinde haftanın üç günü okuma saati yapıyor. Öğretmenleri tarafından tasarlanan köşe öğrencilerin okumaya ilgisini arttırdı.

Ünye’nin Yeşilkent Mahallesi’nde bulunan Şehit Mustafa Güler İlk ve Orta Okulu’nda eğitim-öğretim gören öğrenciler, sınıf öğretmenlerinin yaptığı uygulama ile okumayı daha çok sevdi. 7 yıldır Yeşilkent okulunda bulunan 17 yıllık öğretmen Özlem Usluer, sınıfın bir köşesini öğrencilerin rahat edebileceği bir alana dönüştürdü. Evlerindeki gibi minderlere oturan öğrenciler haftanın belirli gün ve saatlerinde burada başta okuma saati olmak üzere çeşitli etkinlikler yapıyor. Bu yıl 3. sınıfta okuyan öğrencilerin sene başında başlanılan uygulama ile derse ilgisi artarken sınıf öğretmenleri Özlem Usluer öğrencilerin okuma köşesinde okumayı daha çok sevdiğini söyledi.

Haftanın 3 günü burada okuma saati yaptıklarını belirten Usluer, “öğrencilerimiz sene başından bu yana yaptığımız okuma köşesinde daha mutlular. Hatta okuma etkinliğinin her gün olması talebinde bulundular. Okulu hem öğrencilerimiz, hem de biz öğretmenler yuvamız olarak gördüğümüzden öğrencilerimizin rahat etmeleri için bu tür bir uygulama yaptık. Birinci sınıftan bu yana öğrencilerimize kitap okuma çalışması yaptırıyorum. Geçen sene de okuduğunu anlama çalışması yaptık. Öğrencilerin ilgisini ve dikkatini çekmek amacıyla bu yıl da hem okuduğunu daha iyi anlasınlar diye böyle bir proje aklıma geldi. Öğrencilerin de fikrini alarak köşemizi oluşturduk. Bazen orada soru çözme, çizgi film saati gibi etkinlikler de yapıyoruz. Bu çalışma öğrencilerimizin hoşuna gittiği için daha da istekli hale geliyorlar” diye konuştu.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.