son haberler

Ünye’de İlk Defa Yapıldı!

Yayınlanma Tarihi: 30 Eylül 2020 okunma

Ünye’de İlk Defa Yapıldı!
Eğitim
0

Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kurulan E-Sınav merkezinde ilk kez Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu sınavı yapıldı. Adaylar böylelikle sınav için Ordu’ya gitmek zorunda kalmadı.

Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyon hedeflerinden biri olan Elektronik Sınav (E-Sınav) Merkezlerinin ülke genelinde yaygınlaştırılması çalışmaları kapsamında, Atınordu’da kurulan E-Sınav Merkezi’nin ardından Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde E-Sınav merkezinin kurulumu tamamlandı.

Ünye E-Sınav Merkezi’nde aynı anda 22 öğrenci/kursiyer internet üzerinden sınava girebilecek. Bu kapsamda ilk sınav haftasonu gerçekleştirildi. Adaylar sınav salonunda pandemi tedbirleri ile alındı. E-Sınav Merkezi’nde ilk aşamada Motorlu Taşıt Sürücüleri (MTSK) yazılı sınavları gerçekleştirildi. Sınav merkezinde ayrıca  Mesleki Eğitim Merkezlerinde eğitim gören öğrencilerin çıraklık, kalfalık ve ustalık sınavlarının “online” ortada yapılması da planlanıyor.

E-sınav merkezinde adaylaın randevu sistemiyle haftanın her günü, istedikleri saatte ve sınav stresi yaşamadan sınavlara girebilmeleri amaçlanırken ilk uygulama sorunsuz bir şekilde sonuçlandı.

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.