son haberler

Ünye’de Turizm Haftası Kutlandı

Yayınlanma Tarihi: 17 Nisan 2019 okunma

Ünye’de Turizm Haftası Kutlandı
Eğitim
0

Ünye’de Turizm Haftası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kutlandı.

15-22 Nisan Turizm Haftası kapsamında Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde şenlik düzenlendi. Okul idaresi, öğretmen ve öğrencileri tarafından düzenlenen şenlikte konuşmalar yer alırken Okul Müdürü Ahmet Türköz, “bacasız sanayi olarak nitelendirilen Turizm hepimizin gayet iyi bildiği gibi Ülkemizin tanıtılmasında ekonomimizin zenginleşmesi devletimizin güçlenmesi Milli gelirimizin artması ve insanımızın refah içinde yaşaması içi çok büyük bir öneme sahiptir. Birçok medeniyete beşiklik etmiş bu medeniyetlerden kalma çok zengin bir tarih mirasa sahip doğal güzellikleriyle bir cenneti andıran aynı anda 4 mevsimin yaşanabilmesi kıtalar arasında bir köprü konumunda olan Ülkemiz Turizm zenginlikleri bakımından dünyanın sayılı merkezlerinden biridir. Aynı zamanda ilimizde de bu alanda her geçen gün daha büyük  adımlar atılmakta turizm potansiyelinin sürekli artmakta önemli gelişmedir. Bu konuda toplumumuzun ilgisini çekmek hedefleri, yapılan çalışma ve tanıtımları yurda ve bütün dünyaya duyurmak amacıyla her yıl 15-22 Nisan tarihleri  arasında Turizm Haftası kutlanmaktadır. Ülkemizin ekonomisinde  önemli yeri olan ve zengin potansiyelimizin olduğu turizm alanında, iki alan ve beş dalda eğitim öğretim yapan Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak bu kutlamalara bir nebze olsun katkıda bulunmak bu programı hazırladık” dedi.

Öğrencilerden Yetenek Şovu

Yapılan konuşmanın ardından programda yetenek gösterisi de yer aldı. Okul, 2018-2019 Eğitim öğretim içerisinde 3 projesi ile e-twining platformunda yer alırken bu projelerden olan “Okulumun Yeteneği Sensin” projesinde öğrenciler yeteneklerini sergiledi.

Öğrenciler yeteneklerini, Edebiyat öğretmeni: Filiz Kaplan, Coğrafya Öğretmeni: Naim Kabadayı, Konaklama ve seyahat hizmetleri alanı öğretmeni: Tuğba Birsen Horoz’dan olan Jüri karşısında yaptı.

Okul öğrencilerinden Simge Özaltı, Oğuzhan  Sekmen, Mustafa Topçuoğlu, Kaan Yusuf Erol, Nisanur Seğmen birinci olmak için yarıştı. Yetenek yarışmasında Kaan Yusuf Erol ve Nisanur Seğmen birinci oldu.

Programda ayrıca Türkiye genelinde çeşitli yarışmalarda derece yapan okul öğrencileri tebrik edildi.

Servis Dalı Kokteyl yarışması: İlayda Azaklı

Mutfak Dalı Ana Yemek Tabağı: Melike Dilan Gündoğdu

Yaratıcı yatak yapımı: 2. Olan Binnur Azak, Sude Kaya,

Alanya 4. Geleneksel Turizm haftası yarışmasında pastacılık dalı ve tatlı tabağında 2. Olan öğrenci: Feyza Şenol

Ordu geleceğin şefleri yemek yarışmasında mutfak dalında ana yemek tabağında 2.lik alan öğrenci: Oğuzhan Kuşlu

Ordu geleceğin şefleri yemek yarışmasında pastacılık ve tatlı tabağında 1.lik alan öğrenci: Melih Bozkurt

Program ikramların ardından sona erdi.

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.