son haberler

Ünyeli Öğrenciler Dikkat! Bu Yarışma Sizin İçin

Yayınlanma Tarihi: 16 Ocak 2018 okunma

Ünyeli Öğrenciler Dikkat! Bu Yarışma Sizin İçin
Eğitim
0

İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi tarafından her yıl farklı üç şehirdeki lise öğrencileri arasında gerçekleştirilen “Mustafa Kemal Atatürk’ü Anlamak” konulu eser yarışması bu yıl Antalya-Batman-Ordu illeri ile devam ediyor.

Öğrencilerin Mustafa Kemal’i sadece kitaplardan okuyarak öğrenmelerinin dışında, onu kendi bilinçlerinde yorumlamalarının istendiği yarışmada, öğrencileri teşvik etmek için çok sayıda ödül veriliyor. Yazınsal, Resim ve Video olmak üzere, dereceye giren üç kategorideki ilk üçer öğrenciye önemli miktarda para ödülünün yanı sıra, diğer mansiyon ödüllerle birlikte eğitimlerine bir nebze de olsa katkı sağlanması amaçlanıyor. Ayrıca Bölge firmalarının da katkılarıyla yüzlerce öğrenci ödüllendiriliyor.
İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen bu büyük proje, geçtiğimiz yıllarda İstanbul, Artvin, Şanlıurfa, Trabzon, Osmaniye, Edirne, Aydın, Çanakkale, Sivas, Mersin, Sinop, Tekirdağ, Denizli, Düzce, Malatya, İzmir, Adana ve Samsun Milli Eğitim İl Müdürlükleriyle yapılan işbirliği doğrultusunda gerçekleştirilmişti.

Bedeli Dudullu OSB tarafından karşılanmak üzere, ön elemeyi geçen öğrencilerin görevli öğretmenler ile birlikte İstanbul’daki muhteşem geceye katılmaları sağlanıyor, ödülleri takdim ediliyor ve İstanbul gezisi düzenleniyor.

Yarışma sonucunda yazınsal, resim ve video olmak üzere üç ayrı kategoride dereceye giren öğrencilere;

Birincilere       5.000 TL
İkincilere         3.000 TL
Üçüncülere     2.000 TL’nin yanı sıra, ayrıca jüri tarafından değerlendirilecek öğrencilere 1.000’er TL mansiyon ödülü ile dereceye girecek öğrencilere Bölgede faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarının verecekleri çeşitli hediyeler veriliyor.

Son başvuru tarihinin 23 Mart 2018 olduğu yarışmaya katılım için resmi web sitesi www.mustafakemalianlamak.com üzerindeki başvuru formunun doldurulması gerekiyor. Yazınsal eserler web sitesine yüklenebilirken, resim ve video eserlerin Aras kargo ile karşı ödemeli olarak Dudullu OSB’ye  gönderilmesi gerekiyor.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.