son haberler

Ünyeli Öğrenciler Yürekleri Isıttı!

Yayınlanma Tarihi: 13 Ocak 2020 okunma

Ünyeli Öğrenciler Yürekleri Isıttı!
Eğitim
0

Ünye Yunus Emre İlkokulu öğrencileri Erzurum’daki kardeş okula kendi elleriyle ördükleri atkıları göndererek yürekleri ısıttı.

Yunus Emre İlkokulu 3-B sınıfı öğrencileri eTwinning projesi kapsamında “Kendime Yetiyorum” etkinliği düzenledi. Sınıf Öğretmeni Kadriye Bakar rehberliğinde öğrenciler ilk olarak atkı örme kovası yaptılar. 5 Kg.lık kovaların etrafına dil çubuklarını yerleştirerek oluşturulan atkı örme kovası ile atkıları ören çocuklar aynı zaman da el becerisi de kazandılar. Öğrenciler daha sonra ördükleri atkıları Erzurum’da ki kardeş okul olan Polis Amca İlkokulu’na kargo ile gönderdiler.

Sınıf Öğretmeni Kadriye Bakar etkinlikle ilgili olarak “Öğrencilerimiz eğlenerek öğrenme fırsatı buldu. Becerilerini geliştirmede yardımcı olan bu etkinlikle el emeğiyle üretmenin tadını çıkardılar. İlmek ilmek sevgilerini işleyerek ördükleri atkılardan oldukça keyif aldılar. Buram buram sevgi kokan el emeği atkılarını hediye paketi şeklinde hazırlayıp onlara not ekleyerek hiç tanımadıkları arkadaşlarına gönderdiler. Böylelikle Ünye’den Erzurum’a gönül köprüsü kurmuş oldular. Ben öğrencilerime ve velilerime gösterdikleri ilgi nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.