son haberler

“Açık Kapı” Uygulaması Ünye’de Başladı

Yayınlanma Tarihi: 16 Mayıs 2019 okunma

“Açık Kapı” Uygulaması Ünye’de Başladı
Gündem
0

İçişleri Bakanlığınca, 81 il valiliği ve 112 İlçe kaymakamlıklarında başlatılan “Açık Kapı” uygulaması, Ordu Valiliğinden sonra Ünye Kaymakamlığında da hizmete girdi.

Kamu hizmetlerine kolay erişimin sağlanması, vatandaş başvurularının hızlı bir şekilde sonuçlandırılması, kamu hizmetlerinin sunumunda memnuniyetin arttırılması maksadıyla İçişleri Bakanlığınca uygulamaya koyulan “Açık Kapı” projesi kapsamında Ünye Kaymakamlığının giriş katında düzenleme yapılarak, “Açık Kapı” bankosu oluşturuldu.

Vatandaş Memnuniyetli Hizmet

3 personelin görevlendirildiği Açık Kapı ile ilgili açıklama yapan Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, “81 İl 48 ilçede başlayan bu uygulama 15 Mayıs tarihi itibariyle 112 ilçemizde daha faaliyete geçirilmiştir. Önümüzdeki süreçte tüm ilçelerde bu uygulama hayata geçirilecektir. Açık Kapı birimine sadece hükümet konağı girişinde müracaat yapılmayacak

Hizmetin vatandaş memnuniyeti odaklı olarak yapılması amacıyla uygulanan bu proje aynı zamanda teknoloji ile uyumlu hale gelerek şahsen müracaatın yanı sıra cep telefonları üzerinden de (İOS-ANDROİD) her türlü talep belirtilebiliyor” dedi.

7 Günde Sonuçlanacak

Açık Kapı uygulamasında vatandaşlar tüm kurumlarla ilgili sorun, şikayet, görüş ve isteklerini bildirdikten sonra 7 gün içerisinde cevap alabilecek. BİMER ile başlayan daha sonra CİMER’in dahil olduğu uygulamaya eklenen Açık Kapı sorunu merkezde çözme görevi üstlenecek.

Güney “Açık Kapı İş Takipçisi Olacak”

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney uygulama ile ilgili ayrıca “yaşlı, engelli, gazi ve şehit yakını vatandaşlarımıza arkadaşlarımız sadece bilgilendirme yapmakla kalmayacak aynı zamanda nezaret ederek mihmandarlık yapacaklar. Açık Kapı herkesin işini takip eden iş takipçisi olacak. Devletin kurumsal yapısı içerisinde tüm vatandaşlarımızın dilek ve temennisini kayda alacak” dedi.

Tavlı “Ünye’ye Hayırlı Olsun”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ise “Açık Kapı biriminde çalışan donanımlı arkadaşlarımız inşallah sistemin iş ve işleyişine katkı sunacaklar. Vatandaşlarımız sıkıntı çekmeden hem derdini anlatmış hem de derdine çözüm bulmuş olacak inşallah. Ben Açık Kapı biriminin Ünye’ye hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Açık Kapı biriminin açılışına Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’in yanı sıra Garnizon Komutanı Binbaşı Bünyamin Dönmez, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün ile daire amirleri katıldı.

 

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.