son haberler

Akkuş’ta 7 Mahalle Asfalt Yol İstiyor!

Yayınlanma Tarihi: 5 Aralık 2019 okunma

Akkuş’ta 7 Mahalle Asfalt Yol İstiyor!
Gündem
0

Akkuşlular İlçeye bağlı Ketendere, Gedikli, Çukurköy, Çavdarköy, Meyvalı, Külekçili ve Ceyhanlı grup yolunun asfaltlanmasını istiyor. Yaklaşık 35 Km’lik yolda çalışma yapılması için gerekli yerlere başvuru yapıldığınu ifade eden Akkuşlular bu zamana kadar bir sonuç alamadıklarını belirtti.

7 Mahalle Muhtarı, 3 Dernek Başkanı, 4 Dernek Temsilcisi ve Akkuş Dernekler Federasyonu temsilcilerinin katıldığı toplantıda tek gündem 35 km olan Akkuş-Çukurköy-Çavdarköy ve Ceyhanlı grup yolunda yaşanan sıkıntı oldu. Ankara’da kurulu bulunan Çukurköy, Çavdarköy ve Gedikli dernek yöneticilerinin girişimleri ile Ankara’da derneği olmayan Ketendere, Meyvalı, Külekçili ve Ceyhanlı köyünden temsilcilerin çabaları ile Ankara’da bir toplantı düzenlendi.

Yıllardır çözülemeyen yol konusunun çözüme kavuşturulması için yapılması gerekenler istişare edilirken toplantı ile ilgili “Akkuş-Ketendere-Gedikli-Çukurköy-Çavdarköy-Meyvalı-Külekçili ve Ceyhanlı Grup Yolunun Asfaltlanması mevcut yola asfalt serilmesi” daha önceki açıklamalarımızda belirttiğimiz 7 köyü bu şekilde açıklamış olduk.Toplantıya katılım çok yoğundu. 7 köyün yararlandığı Akkuş-Ceyhanlı grup yolunun Asfaltlı yol olması için Akkuş defalarca görüştük ama bir sonuç alamadık. Bizlerde köylerde bu yol yüzünden çok sıkıntılar çekiyoruz. Muhtarlarımızın yol konusundaki görüşleri bu şekilde toplantıda ortaya konmuştur. Bu yolun bir an önce yapılmasını istiyoruz” denildi.

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.