son haberler

Başkan Tomakin; Engelli Haklarında Devrim Yaptık Engelleri Kaldırdık

Yayınlanma Tarihi: 3 Aralık 2019 okunma

Başkan Tomakin; Engelli Haklarında Devrim Yaptık Engelleri Kaldırdık
Gündem
0

AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla yayımladığı mesajında , AK PARTİ İktidarı ile birlikte Engelli hakları konusunda adeta devrim niteliğinde kanunlar ve iyileştirilmeler yapıldığını , 17 yılda engelli kardeşlerimizin yaşadığı sorunların ortadan kaldırıldığını ifade etti.

2005’de Engelli Kanunu İle Engellilerin Tamamını Kapsayan, Kucaklayan Yasal Düzenleme Yaptık

Başkan Tomakin, hiç kimsenin yarının ne olacağının bilmesinin mümkün olmadığını, aslında her bireyin engelli olmaya aday olduğunu, bu nedenle zihinlerdeki engellerin kaldırılması gerektiğine vurgu yaparak , sosyal devlet olmanın, insanı her şeyin merkezine koymanın anlamının engelli, engelsiz vatandaşların dertleriyle dertlenmek, sorunların çözümü için gayret göstermek olduğunu belirterek , AK PARTİ den önce engellileri bireyleri küçük düşüren kanunlardaki ‘çürük, sakat, özürlü’ laflarını çıkararak işe başladık. 2005 de engelli kanunu ile engellilerin tamamını kapsayan, kucaklayan yeni bir yasal düzenleme yaptık, ve birçok hizmeti engellilerimizin topluma, iş hayatına kazandırılması, kabiliyetlerinin, uzmanlıklarının ortaya çıkarılması için çok köklü çalışmalar yaptık .

Engellilerin Kamuda İstihdamı % 900 Arttı, engelli maaşlarında 2002 ye göre 31 kat artış sağladık

AK Parti İktidarları döneminde engellilere yönelik çalışmalarda büyük bir gelişme kaydettik. Son 17 yılda engelli vatandaşlarımızın kendilerine öz güvenlerini sağladık. Hamd olsun İktidarımız döneminde Engelli kardeşlerimizin Kamuda istihdamı % 900 arttı, evde bakım hizmetleri ayrı bir devrim , engelli maaşlarında 2002 ye göre 31 kat artış sağladık, Özel Eğitim alan öğrencilerimize ücretsiz destek sağlayarak adeta çağ atladık.Sosyal devlet ilkesini baz alan AK Parti, engellilerimizin çağdaş ülkelerdeki gibi sosyal hizmet ve güvenceye kavuşmasını sağladı dedi.

Başkan Tomakin , 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle her birimiz engelli kardeşlerimize , daha yüksek bir hassasiyet göstermeliyiz. Bu vesile ile Dünya Engelliler Günü’nün engelli kardeşlerimiz ve tüm dünyadaki engelliler için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.