son haberler

Ünyeli Akçay’ın Filmi Avrupa’da!

Yayınlanma Tarihi: 16 Ekim 2020 okunma

Ünyeli Akçay’ın Filmi Avrupa’da!
Kültür-Sanat
0

www.unyetv.net / ÖZEL HABER

Ünyeli Fotoğraf Sanatçısı Şeref Akçay’ın yazıp yönettiği ‘Mokita’ adlı kısa film İngiltere’ de düzenlenen Feel The Reel International Film Festivali’ne kabul edildi.

Yapılan fotoğraf yarışmalarında ülke çapında ödüller alan Fotoğraf Sanatçısı Şeref Akçay kısa filmler de hazırlayarak çeşitli film festivallerine katılıyor. Son olarak 2019 yılında çekilen ‘Mokita’ adlı film İngiltere’ de düzenlenen Feel The Reel International Film Festivali’ne kabul edildi.

“Filmimiz Festivalde İlk 4’de Kaldı!”

Kadın haklarını savunan film 2019 yılında çekildi. Filmin festivalde yer almasının kendisini ve ekibini mutlu ettiğini ifade eden Şeref Akçay, Ünye TV’ye yaptığı açıklamada, “ filmimiz 2019 yılında Ünye ve Ordu’da çekildi. 2020 yılı başlarında filmimizi tamamladık. Senaryo ve Yönetmenliği tarafımca gerçekleştirilen filmimiz Mokita, daha çok kadın haklarını savunan, kadının dünya üzerindeki yerini gösteren bir filmdir. Mokita; Yeni Ginne dilinden dünya  diline alınmış bir kelimedir. Manası ise yaygın olarak bilinen herkesin bildiği ancak söylenmeyen konuşulmayan gerçekler için kullanılan bir ifadedir. Mokita filmi  Deneysel  film yapısında çekilmiştir. Filmin galasını 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Ünye’de yapmıştık. Çoğu ülkenin katıldığı fesitvalde ilk 4’e kalarak başarıya imza attık. Ben bu konuda filme emek veren ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu ödülü onların sayesinde aldım” dedi.

Akçay’ın ‘Çizgiler Arasında’ ile ‘Kartanesi’ filmleri de birçok festival ve yarışmada derece aldı.

 

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.