son haberler

Ünye’yi Çay Bardağına Resmetti!

Yayınlanma Tarihi: 16 Ekim 2020 okunma

Ünye’yi Çay Bardağına Resmetti!
Kültür-Sanat
0

Ahşap Yakma Ustası Cengiz Tatlı Ünye’de ilk defa düzenlenen sıradışı sergiye imza attı.

Emekli Teknik Resim Öğretmeni ve Ahşap Yakma Ustası Cengiz Tatlı Ünye’yi ahşaba resmederek tanıtıyor. Bu konuda sayısız tabloları bulunan Cengiz Tatlı son olarak çay bardağı figürüne Ünye manzarasını ahşap yakma sanatını kullanarak işledi. Hazırladığı tabloları Ünye’de sahil kenarında “Çaylarrr, Ünye’de Çay Keyfi” adıyla sergileyen Tatlı’nın el emeği eserleri büyük beğeni topladı. Cuma ve Cumartesi günü  Atatürk Parkı Taka Balık Restoran yanında açık kalacak sergi meraklılarını bekliyor.

Sergi hakkında açıklamalarda bulunan Tatlı, “Ünye’de Çay Keyfi konsepti ile sadece çay bardağında Ünye figürlü tablolarımı getirerek sergiledim. Güzel bir manzara seçerek hem Ünye’yi tanıtmak hem de Ünye’nin güzel bir çay molası verilecek yer olduğuna dikkat çekmek için sergiyi düzenledim. Yaklaşık 85 tablo bulunuyor. Tabloları sokak edebiyatı,

duvar edebiyatı hatta Türk Edebiyatı şiirlerinden alınma sözlerle süsledim. Ünye’de ilk defa bu tür sergi açılıyor. Ben kendime özgü konseptimle sergiyi açtım. Meraklılarını sergimize bekliyorum” diye konuştu.

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.