son haberler

İl Başkanı Kimi İşaret Etti?

Yayınlanma Tarihi: 2 Kasım 2017 okunma

İl Başkanı Kimi İşaret Etti?
Siyaset
0

Türkiye genelinde bazı Ak Partili belediye başkanlarının istifalarının istenmiş ve ardından istifa etmişti. Bu dalgaların devam edeceği iddiaları ülke gündemine otururken son iddiada ise Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın istifa edeceği yönünde oldu. Yılmaz’ında bulunduğu iddia edilen listede 7 başkanın daha istifa ettirileceği iddiaları kamuoyuna bomba gibi düştü. Bu iddiaları hem genel merkez hem de teşkilatlar yalanladı.

Bu gelişmenin ardından Ordu İl Başkanlığı da harekete geçti. Ak Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk kameralar karşısına geçerek konuyu değerlendsirdi.

Kimleri İşaret Etti?

Başkan Çelenk ‘birileri’ diye hedef gösterdiği bir kesimin davaya zarar verdiğini ifade ederek, “dava şuuruna sahip olmayan bir grup isimler Ak Parti’ye hizmet etmek için değil aksine zarar vermek için bir araya gelmiş bir takım kesimler var. Tamamen şahsi hırs ve menfaat düşüncelerle hareket eden bu kesimler taraftar bulmaya çalışan bu şahıslara bizler Ak Parti olarak asla prim vermeyeceğiz. Çünkü biz bu teşkilatın davasının bilincine sahip olan kişileriz. Kendilerini Ak Partili diye göstererek gerek sosyal medya aracılığıyla gerekse yaygın medya aracılığıyla partimizin kurumsal kimliğine zarar vermeye çalışan bu kişileri biz asla ve asla bu partinin bir neferi olarak görmüyoruz. Bu zamana kadar bu konuyla ilgili Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız üzerinden bir çok söylemler geliştirildi. Biz bundan sonraki süreçte de bu söylemlerin geliştirileceğini biliyoruz. Bu zamana kadar biz bunlara itibar etmediğimiz gibi bundan sonrada itibar etmeyeceğiz” dedi.

Ankara Açıklama İstedi

Başkan Çelenk açıklama yapılmasını Ankara’nın istediğini ifade ederek, “Ak Parti Genel Merkezimizden Yerel Yönetimler Başkanımız, Genel Başkan Yardımcımız Sayın Erol Kaya arayarak bu konuyla ilgili kamuoyuna bir bilgi vermemizi rica ettiler. Biz de bu talimat doğrultusunda biz bu bilgiyi veriyoruz” dedi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.