son haberler

Avrupa Şampiyonu Ünye’de!

Yayınlanma Tarihi: 13 Aralık 2019 okunma

Avrupa Şampiyonu Ünye’de!
Spor
0

Yıldızlar Avrupa Halter Şampiyonası’nda toplamda 269 kg kaldırarak Avrupa rekoru kıran Yusuf Fehmi Genç (61 kg) Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’i ziyaret etti.

İsrail’in Eilat şehrinde düzenlenen Yıldızlar ve 15 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası’nda erkekler 17 yaş altı kategorisinde koparmada bronz, silkmede altın madalya alarak toplamda Avrupa şampiyonluğu elde eden Yusuf Fehmi Genç (61 kg), Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’i ziyaret etti.

Sporcuyu Tebrik eden Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, “Ünye’mizin, Ordu’muzun, ülkemizin gururu olan Yusuf Fehmi Genç Kardeşimizin Avrupa Şampiyonu olması nedeniyle bu gururu bize yaşattığı için tebrik ediyorum. Göstermiş olduğu bu başarının gençlerde ve büyüklerlede de Avrupa’da ve Dünya’da artarak devam etmesini diliyorum. Henüz 3 yıllık çalışmanın ardından aldığı bu önemli başarı bizi de gururlandırmıştır.  Ben inanıyorum ki bu örnek duruşu ile çok daha büyük başarılar yakalayacaktır. Ben antrenörümüz Cumali Tekin hocamızı, Okul müdürümüzü, Milli Eğitim Müdürümüzü ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüzü de tebrik ediyorum. Yusuf’u yetiştiren ailesine de teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi. Kaymakam Güney Sporcuya tam altın hediye etti.

Ziyarette İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Aydın Kuyumcu, Okul Müdürü Hüsamettin Aydemir ve antrenörü Cumali Tekin de hazır bulundu.

Yusuf Fehmi Genç, Koparmada 117 Kg., Silkmede 152 Kg., toplamda 269 Kg. Kaldırarak Avrupa rekorunu kırdı. Yusuf Silkmede ve toplamda Avrupa rekoru kırarak ülkesine üç madalya ile döndü.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.