son haberler

Ligin En Başarılı Takımı Ünye 1957 Spor

Yayınlanma Tarihi: 9 Nisan 2018 okunma

Ligin En Başarılı Takımı Ünye 1957 Spor
Spor
0

Bölgesel Amatör Lig (BAL) 4. grupta mücadele eden Ünye 1957 Spor ligi 2. sırada tamamlayarak büyük bir başarı elde etti. Sezon başında belirlenen şampiyonluk hedefine çok yaklaşan Ünye 1957 Spor kısa sürede kurulmasına rağmen yıllardır amatörde mücadele eden takımları geride bırakarak liderin hemen yanında sezonu bitirmesi matematiksel olmasa da sportif anlamda başarılı olarak yorumlandı.

Ünye 1957 Spor’un sezon başından bu yana yükselme grafiğini ve önümüzdeki sezon hedeflerini Ünye 1957 Spor Basın Sözcüsü Erhan Eren Ünye Haber’e değerlendirdi.

“Başarılı Bir Sezon Geçirdik”

Basın Sözcüsü Eren 2017-2018 sezonunu puan tablosunda ikinci sırada tamamlayan Ünye 1957 Spor için “Sinopspor galibiyeti ile 26 haftalık maraton tamamlandı. Bu yıl yeni çıktığımız bir lig olmasına rağmen biz hedefimizi şampiyonluk olarak koyduk. Hedef koymadan başarının gelmeyeceğini bildiğimiz için biz şampiyonluk hedefi ile çalışmalarımızı sürdürdük. Tabi şampiyonluğa hedef koyduğumuz için aldığımız ikincilik bir memnuniyetsizlik yaratır. Bu başarısızlık olarak değerlendirilmemelidir. Çünkü yıllardır bu konuda çok ciddi yatırım yapan, çok ciddi hayaller kurarak lige başlayan bir çok takım bizimle aynı gruptaydı. Bunlar Amasyaspor, Çarşambaspor, Sinopspor ve ligin Şampiyonu Fatsa Belediyespor aynı zamanda Fatsa Belediyespor’u tebrik ediyorum. Bu takımlar çok ciddi paralar harcadı, mesailer harcadı.  Bunlara bakacak olursak Ünye 1957 Spor ligi iyi bir yerde tamamladı” dedi.

” Ünye 1957 Spor, Kulüp İsmini Futbol Camiasında Yeniden Hak Ettiği Yere Getirmiştir”

Finansal olarak Ünye 1957 Spor’un tek kuruş borcu olmadığını ifade eden Basın Sözcüsü Erhan Eren, “biz 4 yıldır bu işlerle ilgileniyoruz. Ünye 1957 Spor’un 4 yılda ortaya koyduğu performans kulüp ismini de futbol camiasında yeniden hak ettiği yere getirmiştir. Çünkü Ünye 1957 Spor’da kimsenin hakkı, emeği kalmaz. ‘Kimsenin kör kuruş parası kalmaz. Sadece iyi günde değil kötü günde de yanımızda olur, sakatlık geçirdiğimizde de taahhütlerini yerine getirir’ güveni artık oluşmuştur. Tüm bu açıdan baktığımızda bizim için başarılı bir sezondur” dedi.

“Ünyespor Komisyoncuların Mekanı Değildir”

Ünyespor’un geçmişte yönetimden kaynaklanan yaşadığı sıkıntılara da değinen Basın Sözcüsü Erhan Eren, “o eski Ünyespor’la alakalı bir şekilde bu işin bir tarafında olmuş adamların bir daha bu kulübün etrafında olabilme ihtimali yoktur, olmayacaktır. Ne maksatla konuştuklarını, neyi istediklerini onları biliyoruz. Ünyespor komisyoncuların mekanı değildir artık. Biz bunu da sağladık. Ünyespor menajer oyunlarıyla kaynakları ziyan edilen bir kulüp artık olmayacaktır. Ünyespor bir takım insanların başkaca mülazalarla spora yaklaşmasına müsaade etmeyecek bir yapıdadır artık. Bizden sonrada bir çok kulüp bizim yaptığımızı yapmaya çalışıyor. Ünyespor’un tüzüğü bir daha bu kulübün borçlanmaya müsaade etmeyecek bir yapıya getirilmiştir. Bundan rahatsız olanların bizim bu seneki performansımızdan bir başarısızlık hikayesi yaratma gayretlerini görüyoruz, biliyoruz. Bunların sayıları çok az. İsim isim biliyoruz. Amellerini biliyoruz” dedi.

“Ünyespor Taraftarı Bu yılın Şampiyonu”

Hem iç sahada hem de deplasmanda gördükleri taraftar desteğinden memnuniyeti dile getiren Eren, “ligde taraftar şampiyonu Ünye 1957 Spor’un taraftarlarıdır diyebiliriz. Sayısal olarak da bunu bütün maçlarda gördük biz. En ateşli taraftar Ünye’dedir. Artık taraftar profili de değişti. Maçlarda bayan ve çocuk sayıları her geçen gün artıyor. Artık aileler maça gelmeye başladı. Bizim de sezon başında Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çamyar’ın ortaya  koyduğu hedef bu idi. Belediye Başkanımız ile her zaman gurur duyuyoruz. Keşke her kulübün arkasında belediye başkanımızın bizim arkamızda durduğu gibi duran bir lideri olsun. Takım maça çıkmadan bütün sorunları bilen ve çözüm üreten Hatta bir sonraki karşılaşmanın kiminle yapacağını bilen, takımın karnı aç mı tok mu diye soran, sakatlıkların durumu ile yakından ilgilenen bir belediye başkanımız var. Ben kendisine teşekkür ediyorum kulüp adına” diye konuştu.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.